Mynářova hospoda v plamenech. Škody se šplhají do milionů korun

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
vratislav mynar
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

V Osvětimanech měli hasiči o práci postaráno. Hořet začala hospoda Na Srubu, kterou vlastní firma Vratislava Mynáře. Škoda se předběžně vypočítala na 15 milionů korun.

K požáru vyjelo několik profesionálních i dobrovolných jednotek z obce i blízkého okolí. Nikdo při požáru nebyl zraněn, jak uvedl mluvčí hasičů Zlínského kraje Roman Žemlička pro ČTK. Oznámení jim přišlo v noci, ve 2:30. Když hasiči na místo dorazili, už byla střecha v plamenech.

Příčinu se zatím zjistit nepodařilo

Hasiči museli zasahovat v dýchacích přístrojích, požár se jim povedlo zkrotit asi po hodině práce. „Po lokalizaci jsme prováděli měření teploty konstrukcí, rozebírali konstrukce a dohašovali skrytá ohniska hoření,“ řekl Žemlička.

Chata zůstala v dezolátním stavu, škody jdou do milionů.

Zatím není jasné, proč hospoda začala hořet, ale chystá se vyšetřování. Zařízení patří firmě O.L.G.A.- S.K.I.- s.r.o. hradního kancléře Mynáře. Na dostavbu hospody čerpal Mynář dotace, za to je nyní trestně stíhán. Dotační podvod byl podle policie dokázaný a poškodil tím zájmy Evropské unie.

Firma ale dostala i několik pokut, například za nepovolené čerpání vody kvůli zasněžení sjezdovky.

„Požární poplach byl vyhlášen jednotce Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje požární stanice Uherské Hradiště a jednotkám Sboru dobrovolných hasičů obcí Osvětimany, Buchlovice a Boršice,“ uvedli hasiči na facebooku.

Mynář čelí obvinění z nedovoleného čerpání dotací

K požáru vyjeli nejen profesionální jednotky, ale také dobrovolní hasiči ze Syrovína nebo Žeravic. Na místo se kromě nich dostavil také správce budovy, který ji má na starosti. Hasiči dodali, že škody budou sečteny během dopoledních hodin, ale bude to vysoká částka.

Mynář byl kvůli podvodům obviněn již loni. Dostal na firmu šestimilionovou dotaci, kterou použil na dostavbu penzionu, který se nachází v areálu, kde hořela hospoda. Čerpání dotace bylo podle policie neoprávněné, uvedla CNN Prima NEWS. Mynář ale obvinění odmítá.

Společnost dostala také několik pokut od České inspekce životního prostředí, protože čerpala vodu k zasněžování sjezdovek, k čemuž neměla oprávnění. Nejdříve se jednalo o 300 tisíc korun, poté o částku menší.

Vodu brala firma z rybníka, který Mynář sám vybudoval, ale neměl k tomu povolení.

Zdroj: CNN Prima NEWS, ČTK, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články