Na Babišově mítinku v Ústí padaly facky. Politik se opět rozhodl změnit datum svého vyjádření ke kandidatuře na prezidenta

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: TONDA TRAN / CNC / Profimedia

Ani zastávka v Ústí nad Labem nedopadla pro Andreje Babiše dobře. V poslední době kolem jeho cest po republice přibývá komplikací. I na mítinku v krajském městě Ústeckého kraje se poprali Babišovy fanoušci s odpůrci, padaly dokonce i rány pěstí. Aby povyku kolem jeho osoby nebylo málo, Babiš opět změnil datum oznámení své kandidatury.

Pískání a nemilé transparenty. Přesně tak podle Seznam Zpráv přivítali lidé v Ústí nad Labem expremiéra Andreje Babiše. Zatímco jedni křičeli, že je Babiš lhář, který káže o morálce, další přítomný se hlasitě ptal davu, zda vidí toho primitiva. Nálada odpůrců se ale ani trochu nelíbila příznivcům politika.

Když Babiš začal ve svém projevu kritizovat vládu Petra Fialy, v davu ho málokdo poslouchal. „Více než příznivců je v Ústí nad Labem slyšet jeho odpůrců, kteří rozdávají píšťalky. Babiš však nabádá své podporovatele, aby se nenechali vyprovokovat,“ popsala pro iDNES reportérka MF.

Do bitvy se zapojil člen ANO

Ačkoli se Babiš pokoušel uklidnit davy, nakonec došlo k bitvě, do které se podle informací Novinek zapojil i asistent poslankyně ANO Evy Fialové Pavel Ardelean Krouský. Ten byl policisty odveden stranou a je nyní součástí vyšetřování. Úřady tak prověřují veškeré videozáznamy z akce.

„Řešíme jedno protiprávní jednání, jednalo se o přestupek. Došlo ke strkanici mezi příznivci a odpůrci,“ řekla Novinkám mluvčí ústecké policie Ilona Gazdošová. Fialová vyjádřila lítost a prohlásila, že každý vnímá konflikt jinak, bohužel její asistent nedokázal udržet nervy na uzdě.

„Vím, že má prudší povahu, ale netušila jsem, že by se stal takovýto konflikt,“ dodala. Jednoho z přihlížejících, který pískal na píšťalku, totiž napadl některý z Babišových podpůrců. Když se s ním dal do strkanice, zapojil se právě i Krouský. Kromě této potyčky došlo i na několik dalších.

V jednom ze soubojů padla facka, v dalším došlo na pěsti. Jeden z reportérů Novinek skončil během tlačenice na zemi a popsal následně, že upadla také jedna žena z manželského páru, která v rukou držela transparent proti Babišovi.

Jiné starosti

Andrej Babiš by měl nejspíš více řešit situaci okolo svých nevydařených mítinků, on ale místo toho přemýšlí o změnách svých plánů v rámci nepotvrzené kandidatury na prezidenta. Podle CNN Prima NEWS uvedl, že definitivní rozhodnutí nakonec zveřejní 28. října.

„Já jsem o tom přemýšlel a možná posunu ten termín. Líbilo by se mi 28. října, to je takový důležitý den, na Hradě bude vyznamenání, tak bych to mohl oznámit tam,“ prohlásil. Na konci června přitom mluvil o 4. listopadu. Proč se rozhodl pro změnu, to politik neuvedl.

Zdroj: Seznam Zprávy, iDNES, Novinky, CNN Prima NEWS

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články