NÁZOR: Dominik Hašek chce vstoupit do politiky. Pár předpokladů by k tomu bohužel měl

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Dominik Hasek
Zdroj: Nexfoto

Se jménem Dominik Hašek si většina lidí spojí především jeho úspěchy jako hokejového brankáře. Člověk, který se prakticky celý život věnuje sportu, se teď ale rozhodl, že by chtěl vstoupit do politiky. A jedním z důvodů je válka na Ukrajině. Podle svých slov chce být Hašek prospěšný. Je ale jen otázkou, zda právě politika je místo, kde tento svůj cíl naplní.

V září loňského roku hokejová legenda velmi výrazně kritizovala například to, že u nás mohli do sezony NHL nastoupit také Rusové. Na svém twitteru dokonce uvedl, že je jejich vpuštění do Česka doslova reklamou na ruskou agresi. Těmto a podobným rozhodnutím by nejspíš chtěl ve své politické funkci zamezit.

Předpoklady pro politiku rozhodně má

„Chci mít možnost víc ovlivňovat směřování naší země a život v ní,“ říká Hašek na rovinu v rozhovoru pro iDNES. Nastínil, že by se do politiky chtěl dostat během následujícího roku až dvou. Za koho a na jakou pozici by chtěl kandidovat, ale v rozhovoru neprozradil.

Důvodem, proč se chce dostat do politiky, je prý mimo jiné válka na Ukrajině. Hašek tvrdí, že mu záleží na tom, co se tam v současné době děje.

„Je to pro mě v tuto chvíli důležitější než otázka důchodů, ceny nafty a podobně,“ uvádí. Vzhledem k tomu, že i současná vláda se podle mnohých zajímá daleko více o Ukrajinu než o nás Čechy, má Hašek možná do politiky dost slušně s tímto názorem nakročeno.

Věčně nespokojený

Kromě toho, že má Hašek jasně stanovené priority, k nástupu do politiky má i další předpoklady. „Člověk, který dělal vrcholový sport, nikdy nemůže být úplně spokojený,“ tvrdí například. I to je tedy podle mého názoru typická vlastnost většiny českých politiků.

„Mluvím s lidmi, kteří jsou politicky angažovaní na nejvyšších místech. Ale v tuto chvíli to cítím tak, že bych chtěl do politiky spíše jako nezávislý,“ vysvětluje Hašek.

Tak uvidíme, kdy do toho nakonec půjde. Dokud jeho sociální sítě nezačnou plnit fotografie s jeho příznivci, není se ale nejspíš třeba ničeho obávat.

Zdroj: iDNES, Přehledně24, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články