„Nebyl jsi žádný zaprášený oleandr,“ řekl Zeman Klausovi. Co mu popřáli ostatní politici ke kulatinám?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
vaclav klaus
Zdroj: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

V České republice se slaví další kulatiny. Tentokrát čekají bývalého prezidenta Václava Klause. Ten 19. června oslaví už osmdesáté narozeniny. Ačkoli je mimo úřad již osmým rokem, k politice se vyjadřuje stále. Co mu popřáli jeho bývalí kolegové? Se soupisem přání přišel server Blesk.cz

Velkolepá oslava životního jubilea proběhne v pátek 18. června v Jižních zahradách Pražského hradu. Za pronájem zaplatil podle Blesku čtvrt milionu korun.

Prezident Zeman volil originální slova

„Byl jsi po celých deset let výrazným prezidentem s jasnými názory, žádný zaprášený oleandr někde v koutku, žádná nic neříkající prázdná schránka bez špetky odvahy,“ napsal v oficiálním dopisu aktuální prezident Miloš Zeman svému předchůdci. Toho nahradil v první polovině roku 2013.

Současná ministryně financí Alena Schillerová má Václava Klause na očích v podstatě denně. V ministerské kanceláři jsou totiž vyvěšeni všichni její předchůdci včetně oslavence.

„Nesmírně obdivuji, s jakou upřímností a vervou zůstal veřejnému dění, společenským a ekonomickým otázkám věrný ve svém aktivním životě i po odchodu z politiky. Občas sice kontroverzní, ale o to více svůj,“ komentovala Schillerová Klausovy počiny.

„Přeji mu ke kulatinám hlavně hodně zdraví a dalšího elánu do života,“ přidala své přání Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj.

Předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček popřál oslavenci hlavně zdraví. „Pana prezidenta Václava Klause považuji za etalon české politiky, je jím už třicet let. Podle něj se vždy určovalo, kdo je na politickém spektru víc vlevo a kdo napravo, kdo je konzervativní apod. Václav Klaus je stále stejný. Ke kulatým narozeninám mu přeji pevné zdraví, a aby byl stále svůj,” komentoval Vondráček.

Oslavenci přejí především zdraví

Pro Blesk Zprávy zaslal své přání také Mirek Topolánek. Popřál: „Hodně zdraví, ostré pero a hbitý jazyk.“
Miroslav Kalousek v poslední letech s Klausem příliš nesympatizoval, i tak mu popřál hlavně zdraví do deváté životní dekády.

Přání připojil i nejstarší aktivní český politik Karel Schwarzenberg. „Welcome in the Club. Přeji Vám, aby Vás zdraví po 80ce méně zlobilo než mě,“ gratuloval kníže, který se o post prezidenta v roce 2013 také ucházel.
S přáním pevného zdraví se připojili i bývalí místopředsedové ČSSD Petra Buzková a Zdeněk Škromach. Vladimír Špidla popřát odmítl. „Jsme si příliš vzdáleni,“ napsal pro Blesk Zprávy.

Zdroj: Blesk.cz

Autor: Alžběta KubátováSouvisející články