Nové příznaky koronaviru: Na tyto symptomy byste měli dávat pozor. Některé možná pociťujete také

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vyter z nosu
Zdroj: Shutterstock

Pandemie koronaviru existuje již více než rok. Jedinci infikovaní novým typem koronaviru vykazovali širokou škálu příznaků – od mírných a středních až po závažné a kritické. Objevila se však nová mutace, která má zcela jiné příznaky. Informuje o tom televize CNN.

Indie v současné době prochází další vlnou koronaviru a virus je zde údajně více infekční než ten předchozí. Důležité je uvědomovat si nejnovější příznaky covidu, správně je identifikovat a podstoupit včasnou léčbu.

Nové příznaky infekce covid-19

Dušnost je jedním z prvních příznaků koronaviru, který se projevuje převážně u infikovaných pacientů nakažených v další vlně. I když se může intenzita dušnosti u jednotlivých pacientů lišit, tento příznak zanechává u většiny pacientů pocit tíže na hrudi.

Mezi další příznaky patří zánět gastrointestinálního traktu. Jakékoli poruchy ve vašem zažívacím traktu mohou snížit vaši imunitu, a vy tak můžete být náchylnější k nebezpečnému onemocnění. Mezi příznaky infekce zažívacího traktu spojené s onemocněním covid-19 patří ztráta chuti, zvracení, bolesti břicha a řídká stolice.

Dalším příznakem může být dokonce i ztráta sluchu. Tento příznak se stal s novou vlnou koronaviru častý a může se projevovat v mírné, střední i těžké formě ztráty sluchu. Ztráta sluchu začíná v prvním týdnu onemocnění a po nějaké době odezní.

Při boji s infekcí je tělo unavené. Pokud pozorujete extrémní únavu a slabost, zavolejte lékaři, který vám vystaví žádanku na PCR test.

Sledování pomocí aplikace

Ve Velké Británii se hojně šíří indická mutace delta. Pacienti své příznaky zaznamenávají pomocí mobilní aplikace. Podle ní pacienti nejčastěji uvádějí to, že se cítí, jako by měli chřipku.

Mezi další nejčastější příznaky patří bolest hlavy, bolest v krku a rýma. „Zdá se, že tato varianta koronaviru funguje trochu jinak. Lidé by si mohli myslet, že prodělávají sezonní nachlazení, chodit na večírky a šířit nákazu mezi lidi,“ uvedl vedoucí výzkumu spojeného s další vlnou koronaviru.

Údajně se prý jedná o epidemii pohybující se mezi neočkovanou a částečně očkovanou populací. Velká Británie prvně očkovala starší generaci, proto je většina nakažených v mladém věku.

Zdroj: CNN
Autor: František OlšaSouvisející články