Nečekaná záchrana v sutinách po tornádu. Tohle obyvatelé nečekali

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
morava zachrana
Zdroj: Profimedia.cz

V sobotu se hasičům v Moravské Nové Vsi podařila opravdu nečekaná záchrana ze sutin, které po sobě nechalo devastující tornádo. Kdo je dalším přeživším, překvapilo všechny. Nikdo totiž už moc nedoufal v to, že by přežil. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

K případu se vyjádřil mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Dle jeho slov se jedná o zachráněného psa, s největší pravděpodobností rasy knírače. Veterinářka, která psa ošetřovala, vypověděla, že je pes zraněný a vyčerpaný.

„Psa objevila skupina hasičů z Prahy. Všimli si toho, že u hromady intenzivně štěká pes. Pravděpodobně tím upozorňoval na to, že je tam živé zvíře, které pak hasiči skutečně vyprostili,“ informuje o záchranné akci CNN Prima NEWS.

Podle informací se zdálo, že je pes zasypaný v troskách od minulého čtvrtka, kdy se Moravskou Novou Vsí prohnalo tornádo. O něco později pražští hasiči informaci upravili a podali podrobnější informace. Pes pod nimi byl asi den, procházel se totiž asi po zničeném objektu a část sutin ho zasypala. Uvedli to na svém twitterovém účtu.

Zraněných zvířat napříč postiženými vesnicemi jsou v těchto dnech desítky. „Veterináři museli v uplynulých dnech v zasažených obcích ošetřit desítky zvířat, zejména psů a koček. Jednoho psa podle místních odneslo tornádo přes celou obec,“ píše CNN Prima NEWS.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články