Nedělního koncertu Společně pro Ukrajinu na pražské Letné se účastnilo asi 5000 lidí

od Anna-Marie Rabová
< 1 minuta čtení
ukrajina vlajka
Zdroj: TOMÁŠ KRIST / MAFRA / Profimedia

Nedělní odpoledne patřilo opět ukrajinských uprchlíkům. Na Letenské pláni v Praze se totiž konal koncert s názvem Společně pro Ukrajinu. Účastnilo se ho zhruba 5000 lidí.

Akce Společně pro Ukrajinu se konala první dubnovou neděli od 15 do zhruba 18 hodin. Nejednalo se pouze o koncert na podporu uprchlíků, ale součástí byl i happening, tedy takzvané tržiště pomoci, kde byly různé stánky nabízející pomoc lidem z Ukrajiny.

Místo pro setkání Ukrajinců

Svůj stánek zde mělo například ukrajinské velvyslanectví, Armáda spásy nebo Paměť národa. Některé organizace, třeba právě Paměť národa, vysílaly koncert živě i na svém facebookovém profilu.

Účelem tohoto koncertu bylo nejen podpořit válkou zasaženou zemi a vybrat peníze na její podporu, ale také vytvořit prostor pro uprchlíky k setkání s novými lidmi a třeba i k získání nových příležitostí k realizaci.

„Tato akce by měla fungovat jako místo, kde se budou moci potkat a seznámit s lidmi, kteří jsou na tom úplně stejně jako oni,“ sdělil už při přípravách organizátor celé akce Robin Suchánek pro Pražskou drbnu.

Nevzdám se

Na akci vystoupil třeba pražský primátor Zdeněk Hřib, ředitel Národního divadla Jan Burian, ale také čeští a ukrajinští umělci jako Tomáš Klus, Michal Hrůza nebo Michal Pavlíček. V rámci koncertu zazněla také píseň Nevzdám se, což je společný počin umělců z Česka, Ukrajiny, Běloruska a Ruska.

Včerejší koncert Společně pro Ukrajinu byl další ze série koncertů a akcí, které se konají už od konce února na podporu válkou zasažené zemi. Jeden z prvních koncertů uspořádala Česká televize a konal se už 1. března na Václavském náměstí.

Minulý týden se zase konal mezinárodní benefiční koncert, na němž vystoupili interpreti, umělci i politici z různých zemí. Koncert vysílalo více než 20 zemí včetně České republiky.

Zdroj: ČTK, Facebook, Pražská drbna

Autor: Anna-Marie RabováSouvisející články