Nemám právo na dovolenou, řekl Babiš. Víme, proč si sype popel na hlavu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
premier babis
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Premiér Andrej Babiš za ANO se v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS rozpovídal o svých plánech na dovolenou, zhodnotil koronavirovou situaci i poodhalil něco ze svého soukromého života a rodině.

Minulý rok totiž premiér jel na dovolenou, ale dostalo se mu za to pořádné kritiky. „Odjel jsem do Řecka, to byl skandál. Ale měl jsem to zaplacené. Dcera říkala – tati, když nepojedeš, už s tebou nemluvím. Na Krétě jsem byl každé ráno on-line s Integrovaným centrálním řídícím týmem, neustále makám,“ říkal minulý rok. „Letos nejedu nikam, nemám právo na nic. A máme plno práce,“ uvedl nyní.

Když se ho ptali, zda pojede někam na dovolenou letos, pouze řekl, že jediná cesta do zahraniční bude ta pracovní do Vietnamu. „Vezmu podnikatele do Vietnamu, to mě baví,“ dodal. Vyjádřil se i ke koronavirové krizi, kterou dle jeho slov Česko zvládlo, v případě první vlny, nejlépe.

„Všichni jsme měli pocit, že už je to dobré. Ale neoslavoval jsem to na Karlově mostě,“ vychválil Babiš chování nejen vlády, ale i všech lidí, kteří během pandemie pomáhali a dělali vše pro to, aby se to zvládlo.

Vláda neudělala vždy vše správně

Potom ve vysílání na CNN Prima NEWS řekl, že si je vědom i některých chyb, které jeho vláda udělala. Když se začaly navyšovat počty nakažených, na ministerstvu měli lidé různé názory, což vedlo i k následným změnám. Také lituje toho, že se dříve nenosily roušky či že uvolnili obchody těsně před Vánoci.

Premiér přiznal, že celá epidemie také zhoršila u veřejnosti vnímání hnutí ANO. „V dubnu 2020 jsme měli 35 procent. Nikdy by nás nemohli porazit, nikdy. Covid jim pomohl, naštval všechny lidi. Byli frustrovaní a dávají nám za vinu plno věcí,“ vysvětlil premiér.

Promluvil i o dětech

Své řekl v pořadu i o hnutí Přísaha Roberta Šlachty. „Vypadá to, že se mu daří. Lidi mají pocit, že bude úspěšný. Ale on vůbec neví, o co jde. Asi rozumí policii, ale politika? Bere nám naše voliče. Založil jsem hnutí a on to kopíruje,“ dodal Babiš.

Nezapomněl se zmínit ani o svých dětech, kterých má celkem čtyři. „Byl jsem na své první dvě děti náročný – to byla chyba. Sparťanská výchova je na prd, je mi to celkem líto. Teď mám s Monikou dvě děti. Tady jsem ten dobrý kvazi-dědeček a ona je tvrdší, takže je vychovávám jinak,“ upřesnil.

Ale děti se očividně nepotatily. Ty politika nezajímá, dokonce podle informací to má jeho dceři Vivien vadit, že je v politice. „Frederik to moc neřeší, ten má teď holky – má druhou. Vypadá skvěle, má 195 cm, je vymakaný. Kdybych měl postavu jako on, tak mám 10 procent navíc. To už do října nedám,“ ukončil rozhovor v nadlehčeném duchu.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články