Nezvyklá záliba Karla Gotta: Rád se díval do otevřených hrobů. Fascinovala ho ponurá atmosféra hřbitovů

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Karel Gott
Zdroj: yakub88 / Shutterstock.com

Smrt Karla Gotta zasáhla celý český národ, ale také mnoho zahraničních umělců a jeho fanoušků. Na následky akutní leukémie zemřel mnohonásobný slavík 1. října roku 2019. Dodnes ale existuje celá řada věcí, které o něm fanoušci netušili.

14. července 2021 by oslavil své 82. narozeniny. Celkem získal za svůj život přes 120 televizních ocenění. 42 z nich byla cena Zlatý, později Český slavík. Kdo ví, kolik by jich získal v dalších letech, pokud by se mohl i nadále účastnit.

Jaké byly významné okamžiky v jeho životě? Většina z nás ví, že se kromě zpěvu věnoval také malování a že se jako mladý vyučil elektromontérem. Už málokdo ale ví o jeho lásce k hrobům.

Jako malý kluk se rád díval

Když byl Karel Gott malý, fascinovaly ho hroby. Rád chodil na hřbitovy, kde si užíval ponurou a zároveň tajuplnou atmosféru. Nejraději ze všeho se prý díval do otevřených hrobů.

Za totality byl Karel Gott takzvaně národním pokladem a měl možnosti, které jiní umělci ne. Mohl proto například komunikovat s Johnem Lennonem, se kterým se stali přáteli.

Poprvé se oženil v 68 letech, ale už předtím měl dvě děti. Získal si tak trochu pověst lázeňského šviháka, protože před svou poslední ženou Ivanou Gottovou měl vztahů celou řadu.

Kariéru chtěl ukončit už před rokem 2000

V roce 1990 oznámil Karel Gott, že jeho tehdejší turné po Československu bylo posledním. Chtěl svou kariéru ukončit a věnovat se něčemu jinému. Uvědomil si ale, že ho lidé potřebují.

Jelikož byl oblíbený a zpěv ho bavil, nakonec se rozhodl konec své kariéry odložit. A tak i po třiceti letech vystupoval a stal se nejslavnějším zpěvákem v České republice vůbec.

V roce 2019 trpěl Karel Gott mnohými zdravotními problémy. Bohužel i tak spousta lidí nečekala jeho smrt. Fanoušci na Gotta vzpomínají dodnes a dlouhé roky ještě bude žít v legendách.

Zdroj: Dama.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články