Novým generálním ředitelem Českých drah bude Michal Krapinec

od Anna-Marie Rabová
< 1 minuta čtení
ceske drahy
Zdroj: Profimedia

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva bude od dubna Michal Krapinec. Na základě výběrového řízení jej do funkce zvolila Dozorčí rada ČD. Na tiskové konferenci to oznámil ministr dopravy Martin Kupka.

Jak České dráhy uvedly v tiskové zprávě, do výběrového řízení se přihlásilo jedenáct manažerů. Členům dozorčí rady pak výběrová komise doporučila tři nejlepší kandidáty.

S drahami má mnohaleté zkušenosti

„Na dnešním mimořádném zasedání dozorčí rady jsme se shodli na tom, že Michal Krapinec je díky svým profesním zkušenostem a dlouholeté znalosti Českých drah jednoznačně nejlepší volbou,“ okomentoval volbu Miroslav Zámečník, předseda Dozorčí rady ČD, a.s.

Ministr Kupka na tiskové konferenci také připomněl, že České dráhy zaznamenaly během posledních dvou let kvůli covidu ztráty kolem sedmi miliard korun. Cílem nového vedení bude nejen zlepšit hospodaření podniku, ale také zkvalitnit nabízené služby.

Michal Krapinec je původním povoláním právník a advokát. Pro Skupinu Českých drah pracuje od roku 2012. Před svým zvolením byl předsedou představenstva dceřiné společnosti ČD Telematika.

„České dráhy mají za sebou složité období. Naučily se fungovat v liberalizovaném prostředí a zvládly i obrovský propad tržeb v době koronavirové krize. Aby splnily očekávání svých zákazníků, ve velkém investují do vozidel a rozvoje služeb. Jen od začátku grafikonu jsme uvedli do provozu přes stovku úplně nových vozů,“ řekl dle tiskové zprávy nově zvolený generální ředitel Michal Krapinec.

„Jednou z mých priorit tak bude finanční stabilizace a hledání zdrojů, které nám umožní udržet se v sektoru osobní dopravy na špici,“ doplnil Krapinec.

Místopředsedou představenstva bude Michal Kraus, dalšími členy představenstva jsou Jiří Ješeta a Blanka Havelková.

České dráhy jsou největším železničním dopravcem u nás, proto je vedení takového podniku náročným úkolem. Krapinec nastupuje do funkce, která byla od února neobsazena.

Tehdy totiž na funkci rezignoval poslední ředitel Ivan Bednárik.

Zdroj: České dráhy, iRozhlas

Autor: Anna-Marie RabováSouvisející články