O víkendu se zavřou pobočky České pošty. Datová centra nepoběží

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
ceska posta odstavka
Zdroj: Cineberg / Shutterstock.com

Od pátku 17. června až do pondělí 20. června nebude možné zajít na pobočky České pošty, které mají o víkendu standardně otevřeno. Bude totiž probíhat údržba datových center.

Odstávka začne od pátečních 19 hodin a potrvá do pondělní sedmé hodiny ranní. V pondělí ráno se tedy pobočky normálně otevřou a bude fungovat běžný provoz. Odstávka se ale netýká pouze České pošty, ale také poboček Balíkoven Partner.

Neodešlete ani nepřijmete žádnou zásilku

Česká pošta o této výluce informovala na svých stránkách, kde se lidé dozví i další podrobnosti. Pobočky České pošty, ale také Balíkoven nebudou vydávat ani přijímat žádné zásilky.

Během víkendu se nedostanete ani na webové stránky, které spravuje Česká pošta. Seznam těchto webů najdete na webu pošty. Nebudou fungovat ani aplikace, kterou souvisejí s odesíláním a přijímáním balíků.

Odstávka je pravidelně každý rok

Systém datových schránek ale bude během odstávky plně v provozu. Call centrum České pošty ale také nebude k dispozici. Odstávka podobného rázu proběhla již v březnu letošního roku, ve stejný termín proběhla také loni. Lidé však mohou využít při odesílání zásilek služeb jiných společností.

Připomeňme, že se jedná o standardní pravidelnou odstávku datových center, aby se zajistil jejich správný chod. Česká pošta je státní podnik, který je co do počtu zaměstnanců jedním z největších v republice. V České republice provozuje asi 3 200 poboček.

Zdroj: Česká pošta

Autor: Raina TomanováSouvisející články