Objevují se láhve s neodnímatelnými víčky. Lidem to vadí a plánují je i tak z flašek odstraňovat

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Coca cola lahve
Zdroj: JRomerocreatives / Shutterstock

Společnost Coca-Cola zavádí u nás i na Slovensku novinku v podobě neodnímatelných víček u plastových lahví. Firma tím podle iDNES reaguje na nařízení Evropské unie. Podle toho budou právě tyto uzávěry od příštího léta povinné na všech plastových lahvích.

Hlavním důvodem ke změně je snaha udržet všechny části plastových lahví pohromadě i po dopití nápoje. To má usnadnit třídění odpadů a pomoci s ekologickými problémy, se kterými se planeta potýká.

Nejen u Coca-Coly

Podle marketingové ředitelky Coca-Cola HBC Česko a Slovensko Martiny Lovětínské nový funkční design zajistí, že uzávěr zůstává po otevření pevně spojený s lahví, čímž se snižuje možnost jeho vyhození. Zároveň ale poskytuje zákazníkům zážitek, na který jsou zvyklí.

S tím nicméně mnoho lidí nesouhlasí. Už před několika měsíci upozornila na novinku zahraniční média, podle kterých je pro spotřebitele najednou náročnější pití otevírat. Víčko jim navíc překáží i při samotném pití, uvádí Wales Online.

Novinka se netýká pouze nápojů Coca-Coly, ale celého portfolia společnosti, tedy i nápojů, jako jsou Sprite či Fanta, připomíná Mediaguru. Firma ale pouze předchází tomu, co bude následovat od 3. července příštího roku. Od tohoto data totiž bude novinka s neodnímatelnými víčky povinná.

Lidé budou mít stejně potřebu víčka odstranit

Veřejnost se k novince staví spíše negativně. „Už jsem ty víčka potkal, docela mi to vadí,“ píše na facebooku pan Martin. Stejný pocit má i naše čtenářka Anna, která pro Přehledně24 k novince sdělila: „Je to nesmysl, kvůli kterému jsem na koncertě polila čtyři osoby včetně sebe, když jsem se láhev ve tmě snažila standardně otevřít.“

„Nejdebilnější nápad, tak idiotsky se z těch láhví pije, že má člověk stejně potřebu to ukroutit,“ píše pan Martin. Také uživatel Zbyněk podotýká: „Tohle když potkám v Německu, tak to víčko při prvním otevření urvu, stejně to budu dělat i tady.“

Zdroj: Wales Online, iDNES, Mediaguru, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články