Obliba zaměstnaneckých benefitů roste. Lidé oceňují auta, stravenky i psychologickou pomoc

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
zena u psychologa
Zdroj: Shutterstock

Zájem o zaměstnanecké benefity v České republice roste. S nízkou nezaměstnaností je pro některé firmy tato motivace nových zaměstnanců jediným způsobem, jak je k sobě nalákat. Služební automobily, mobilní telefony, ale třeba i lékařská pomoc tak zažívají velký boom.

O zaměstnanecké benefity vzrostl zájem především v době koronaviru, uvádí server BusinessInfo. Podle něj mělo v předchozích letech mnoho lidí starosti o svou finanční stabilitu, ale také o své zdraví. Ve srovnání s dobou před vypuknutím pandemie se Češi nyní více zajímají o benefity, které umožní ochránit či utužit jejich zdraví.

Už před koronavirovou pandemií bylo jasné, že člověk by se neměl přetěžovat a měl by dbát na své fyzické i psychické zdraví. Dva komplikované roky ale pomohly lidem si tuto skutečnost ještě více uvědomit. Proto je i nyní na vzestupu například benefit psychologického poradenství.

Už jen kvůli tomu si chci udržet práci

„V rámci své práce mám možnost jednou do měsíce zajít k odborníkovi a poradit se s ním o svých osobních problémech. Jsem za to velmi rád, protože sehnat dnes psychologa na pojišťovnu je prakticky nemožné. Už jen kvůli této možnosti bych si práci rád udržel,“ říká pro Přehledně24 čtyřicetiletý David z Prahy.

Jednou ze společností, která začala benefit nabízet, je například Maxion Wheels Czech. Podle personální ředitelky společnosti Ludmily Hadarové to zprvu nebylo tak snadné. Lidé podle ní museli získat důvěru, že se mohou svěřit a zůstane to mezi čtyřma očima, popisují Seznam Zprávy.

„Dříve jsem se psychologů bál. Teď jsem ale šťastný, že díky práci nějakého mám. Samozřejmě, že mám strach, že pokud bych přišel o práci, přijdu i o tento benefit,“ říká pro Přehledně24 zaměstnanec jedné brněnské firmy.

Nejen zdravotní benefity

Kromě zdravotních benefitů roste zájem i o další zaměstnanecké výhody, uvádí Česká televize. Patří k nim například stravenky, firemní mobilní telefon, pracovní auto, nebo různé slevy a příspěvky.

„Je pro mě důležité chodit pravidelně cvičit. V dnešní době ale i bazén a posilovna něco stojí. Díky zaměstnaneckým slevám si to naštěstí můžu dovolit,“ říká jeden ze zaměstnanců nadnárodní firmy se sídlem v Praze. Jeho kolega pak rád za stravenky a slevy na určité produkty, které jeho zaměstnavatel poskytuje.

„Nemohu si v současné chvíli dovolit vlastní automobil. Naštěstí ale mohu za poměrně dobrých podmínek využívat auto pracovní, a to i pro soukromé účely,“ doplňuje osmatřicetiletý Libor z České Třebové, který díky tomuto benefitu nemá problém vzít na výlet svou početnou rodinu.

Zdroj: BusinessInfo, Přehledně24, Seznam Zprávy, Česká televize

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články