Okamura se v Partii opřel do vlády. Kupka tvrdí, že opozice nemá plán B, podle voličů SPD mu ale došly argumenty

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tomio okamura
Zdroj: Profimedia

Tomio Okamura se už od začátku vyjádřil jasně: Babišovo vyhrožování o hlasování nedůvěře vládě mu nevadí. Podle jeho slov je potřeba se současným kabinetem něco udělat. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS avizoval, že k hlasování skutečně dojde. I na základě toho se pohádal s ministrem dopravy Martinem Kupkou.

V nedávné době pro CNN Prima NEWS vypracovala agentura STEM průzkum, podle kterého jsou lidé s činy vlády Petra Fialy nespokojení. „Téměř 90 procent lidí již v posledním roce v důsledku zdražování upravilo svou spotřebu v některé ze základních kategorií,“ uvádí výzkumníci.

„V každé z kategorií šetřily shodně dvě třetiny veřejnosti a ve všech pěti dotazovaných kategoriích se svou spotřebou již zabývalo 40 % Čechů,“ dodává průzkum s tím, že vláda pro Čechy vzhledem k situaci dělá opravdu málo.

Nejen s tím má ale Okamura problém. Andrej Babiš v současné době hrozí hlasováním o nedůvěře vládě, pokud nebude ze svého postu odvolán ministr vnitra Vít Rakušan. K tomu ale podle Fialy rozhodně nedojde, a je tak skutečně možné, že bude vláda čelit problémům.

„Oslovili jsme hnutí ANO, aby připojili podpisy při hlasování o nedůvěře vládě. Cílem hlasování je politicky svrhnout vládu Petra Fialy,“ oznámil Okamura v přímém přenosu. Na svém facebooku pak znovu upozornil na to, že ve vládě existuje organizovaný zločin, se kterým je třeba něco udělat.

Jaký je plán B?

Ministr dopravy Kupka se Okamurovým slovům vysmál. „Že opozice chce vyvolat hlasování o nedůvěře, je její právo, ale nemá plán B. Není varianta vlády SPD a ANO, nemají nadpoloviční většinu v Poslanecké sněmovně,“ vysvětlil. Podle lídra SPD je ale plánem B nový půdorys ve Sněmovně.

Následně došlo k hádce, ve které Okamura kritizoval vládu ve všech ohledech a několikrát zdůraznil, že „Fialova drahota“ České republice ubližuje. „Myslíte si, že si vykřičíte větší respekt. Vy říkáte: ‚Nakupte v Rusku, které utočí na Ukrajinu.‘ My šli jiným směrem. Máme 82 procent plynu v zásobnících, terminál z Holandska a jednáme, jak zajistit dost plynu pro ČR,“ oponoval Kupka.

Okamuro, natřel jste mu to!

Ačkoli zatím není jasné, zda bude hlasování skutečně vyvoláno, v nedávné době ministr pro evropské záležitosti České republiky Mikuláš Bek uvedl, že v současné chvíli nejde o reálnou hrozbu. Okamura si ale myslí opak a podle něj to potvrzují i slova Kupky, který se proti jeho názorům hlasitě hájil.

Na facebooku pak Okamuru jeho sledující a voliči podpořili s tím, že Kupka proti němu neměl žádné argumenty. „Jste borec jen do nich. Včera v Partii jste Kupku argumenty převálcoval. Kupka byl totálně mimo,“ napsal jeden sledující, druhý dodal: „Natřel jste mu to, neměl jednoduše co říct.“

Zdroj: CNN Prima NEWS, Facebook, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články