Ondřej Kolář prozradil svůj vztah k ženám. Od tohoto muže by se měl odpadlík Feri učit

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
ondrej kolar
Zdroj: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Ondřej Kolář. To je jméno člověka, který nahradil na pražské kandidátce koalice SPOLU odpadlíka Dominika Feriho. Bývalý člen TOP 09 byl totiž obviněn ze sexuálního obtěžování hned několika dívkami. Okamžitě se stáhl do ústraní a utekl kamsi s kryptoměnou za tři miliony. A protože má Feri na krku pořádný skandál a politice momentálně nemá co nabídnout, začínají se média v této souvislosti zajímat právě o Koláře.

V novinových titulcích je označován za toho, kdo měl co do činění s odstraněním sochy maršála Koněva na náměstí Interbrigády v Bubenči, která se stávala častým terčem vandalů. To učinil z pozice starosty Prahy 6.

Kolář je také synem diplomata Petra Koláře. Nyní se tento muž nachází na čtvrtém místě kandidátky SPOLU, kam se posunul z původní devítky.

Kolář versus Feri

Velký podíl na tom měla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která jej navrhla. Jako poslanec by se pak Kolář rád věnoval zahraniční a bezpečnostní politice, o které se zajímá dlouhodobě.

I Kolář se musel vyjádřit k Feriho skandálu. CNN Prima NEWS v pořadu K věci chtěla vědět jeho názor v souvislosti s tím, zda by chování exposlance mohlo uškodit straně ve volbách.

„Dominik Feri byl velmi výrazná osobnost. Myslím, že opravdový efekt se projeví až u voleb. Za sebe si troufám říct, že tím, jak pan exposlanec Feri celkem rychle a účinně reagoval, kauza by až tak negativní dopad mít nemusela. Doufám, že voliči pochopí, že teď je to osobní problém pana Feriho, který už navíc ani není členem TOP 09,“ věří v úspěch Kolář.

Žena jako něco posvátného

V čem se dle všeho liší Kolář od Feriho? Teď pomineme to, že se na rozdíl od něj nebude primárně zaměřovat na mladé voliče. Pokud jsou závažná nařčení Feriho ze sexuálního nátlaku aspoň trochu pravdivá, tak je mezi nimi rozdíl v chování k ženám. Aspoň to tak vypadá dle toho, jak se starosta Prahy 6 vyjádřil v televizi:

„Sám za sebe si nedokážu představit, že bych se takovým způsobem choval. Pro mě je žena něco posvátného. Nerozumím tomu, proč by měl někdo potřebu se chovat k ženám urážlivým nebo nevhodným způsobem,“ řekl.

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se budou konat 8. a 9. října 2021. TOP 09, ODS a KDU-ČSL vytvořili koalici SPOLU, s níž se budou snažit probojovat do Sněmovny.

Dle volebního modelu Kantar CZ z května 2021 pro Českou televizi by koalice SPOLU získala 21,5 % hlasů voličů. Vyhráli by pak Piráti a STAN s 26 % procenty. ANO by skončilo třetí s 20 % hlasů.

Zdroj: CNN Prima NEWS, iRozhlas.cz

Autor: Marek SlaninaSouvisející články