Padaly teplotní rekordy. V Čáslavi naměřili 14 stupňů Celsia

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
snezenky
Zdroj: Shutterstock

V Česku padaly teplotní rekordy. Hned několik jich pro 10. února neměřila řada meteorologických stanic, a to celkem 26 z celkových 160, které v Česku existují minimálně 30 let. Nejtepleji bylo v Čáslavi, kde meteorologové naměřili 14 stupňů, to se ale mezi rekordy nezařadilo. Pro ČTK to řekl František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu.

Zatímco čtvrteční den byl plný rekordních teplot, podle Šopka by už v pátek tak krásné počasí být nemělo. V noci bude přes Českou republiku přecházet studená fronta, a výrazně se tak ochladí. „Rekordy padaly po celé republice, ale nejvíce jich bylo na jižní Moravě a v Polabí,“ uvedl meteorolog.

Řada teplotních rekordů

Rekordní teplotu zaznamenali například v Dyjákovicích. V této obci na Znojemsku naměřili meteorologové 13,8 stupně Celsia. Ve městě Pohořelice nedaleko Brna se maxima vyšplhala na 13,5 stupně. A o pouhou desetinu stupně méně naměřili odborníci v Brodě nad Dyjí na Břeclavsku.

Teplý čtvrtek se ale podle nich velmi rychle přemění na chladnější pátek. Mělo by být většinou zataženo, místy by se měl objevit déšť, ve vyšších polohách pak podle meteorologů může sněžit. Výjimkou nebude ani déšť se sněhem, který bude komplikovat v některých místech dopravu.

Od severozápadu se pak objeví sněhové přeháňky i v nízko položených místech, většinou se ale bude jednat spíše o déšť. Teploty klesnou opravdu výrazně, a to až na 2 až 6 stupňů Celsia, na horách dokonce k mínus 2 stupňům.

Zdroj: iRozhlas, ČTK, Příbram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články