Pardubickým krajem otřáslo několik děsivých nehod. Bourala nejen sanitka s pacienty

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
sanitka nehoda
Zdroj: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia

Pondělní nehody v Pardubickém kraji se bohužel zapsaly do těch, které skončily tragicky. Během dvou nehod totiž zemřeli dva lidé. V České Třebové nepřežil cyklista, kterého srazil nákladní automobil. Příčina je nedání přednosti při odbočování.

U druhé nehody zemřel také jeden člověk. Sanitka převážela několik pacientů, ale po nárazu do stromu jeden z nich nepřežil. Informace přinesl server CNN Prima NEWS. Nehoda se stala odpoledne na tahu z Pardubic do Přelouče. Sanitka přitom sjela ze silnice do příkopu.

Dva pacienty odvezla záchranka, zasahovat musel také vrtulník

Při nárazu byla sanitka sešrotovaná, přímo na silnici přistával vrtulník. Dva pacienti skončili ve vážném stavu v nemocnici. Řidič sanitky vyváznul jen s lehkými zraněnými, ale v nemocnici si ho také nechali. Policisté nyní čekají na jeho verzi nehody a také hledají další svědky a důkazy, které by jim mohly ve vyšetřování pomoci.

„Vyproštění bylo velmi náročné. Hasiči museli odstřihnout část střechy automobilu i boční dveře, aby se dostali ke zraněným osobám,“ vyjádřila se ke smrtelné nehodě mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Vyjeté stopy pneumatik naznačují, že sanitka vjela přímo po okraji silnice do příkopu. Co bylo ale příčinou, že řidič takto vyjel z vozovky, zatím jasné není. Vyšetřovatelé prosí všechny, kteří nehodu viděli nebo mají záznamy ze svým kamer, aby se ozvali na linku 158.

Mezi důvody, které mohly nehodu způsobit, patří mikrospánek, technická závada nebo riziko srážky se zvěří. Řidič ale mohl být také zdravotně indisponován. Mluvčí krajské policie Maturová pro ČTK uvedla, že zemřelý pacient ze sanitky se narodil v roce 1947.

Řidička nákladního automobilu přehlédla cyklistu na hlavní komunikaci

Nehoda náklaďáku a cyklisty se stala v České Třebové odpoledne na parkovišti u jednoho supermarketu. Podle policie řidička nákladního auta nedala přednost cyklistovi. Ten jel po hlavní silnici proti ní, a když chtěla zahnout doleva, nejspíše ho přehlédla.

„Jedenasedmdesátiletý cyklista přes veškerou péči zdravotníků na místě zraněním podlehl. Sedmačtyřicetiletá řidička byla na místě podrobena dechové zkoušce na alkohol, ta byla negativní,“ uvedla mluvčí Eva Maturová.

Také zde se policisté snaží zjistit přesnou příčinu nehody pomocí svědků a kamerových záznamů. Prozatím je jisté jen to, že řidička měla dát cyklistovi přednost. Pravděpodobně ale nevyvázne bez trestu.

Autor: Raina TomanováSouvisející články