Pašeračka Tereza má další eso v rukávu. Příští týden možná pojede domů

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Paseracka Tereza
Zdroj: Profimedia

Tereza Hlůšková je v České republice známá jednoduše jako Pašeračka Tereza. Už téměř čtyři roky sedí za pašování drog v pákistánském vězení, kde by podle všeho měla ještě minimálně stejně dlouhou dobu zůstat. Podle jejího právníka se to ale po následujícím soudu změní.

Hlůšková byla chycena v lednu roku 2018 s 9 kilogramy heroinu v kufru. Ačkoli od začátku tvrdí, že nemá s drogami nic společného, důkazy jasně mluví proti ní. Nepomáhá ani její minulost, dříve se totiž Tereza živila prostitucí.

Soud ji tehdy poslal za mříže na osm let a osm měsíců. Od té doby se ale Tereza nevzdala a stále se brání. Přezkoumání jejího případu bylo ale opakovaně z mnoha důvodů odkládáno. Teď ji konečně znovu čeká soud.

Údajný komplic

„Na Vánoce tam Tereza jednou vzala s sebou Simonu, a co je to za náhodu, že Tereza dva roky převážela drogy a procházelo jí to a jednou tam vezme Simonu, která tam udělala problémy, že už tam být nechce,“ prozradila na Instagramu známá Simony, která měla podle všeho s Hlůškovou také pašovat.

„Odjela dříve, drogy převezla, v Londýně si za to vyzvedla 10 tisíc liber a Tereza tam zůstala,“ dodala. Hlůšková je každopádně dnes ve vězení sama a zoufale čeká na další kroky. A ty nastanou už brzy. Dokonce by se podle právníka mohla dostat na svobodu.

Právnické eso

U soudu bude zastupovat Terezu právnické eso Asghar Dogar. Tento uznávaný právník nabídl už před časem Tereze své služby zcela zdarma, protože mu angažování na případu vynese reputaci, a navíc prý sám věří v její nevinu.

Třiašedesátiletý Dogar je pákistánským politikem ve straně Hnutí za spravedlnost, obecně je ve světě považován za jednoho z nejlepších ve svém oboru. Pokud má Tereza nějakou šanci získat svobodu, tak jedině s ním.

Dogar je přesvědčený, že se mu podaří dostat pašeračku na svobodu. Slyšení by mělo proběhnout ve čtvrtek v dopoledních hodinách a budou u něho přítomni i speciální odborníci na drogovou problematiku, kteří by měli pomoci s posouzením celé situace.

Jak nakonec Hlůšková dopadne? Podaří se právníkovi prokázat její nevinu a skutečně se po tolika letech dočká svobody, nebo se jen potvrdí to, že skutečně pašovala a svůj trest bude muset dokončit? To všechno se ukáže až po soudu.

Zdroj: sip.denik.cz, prahanadlani.cz, Nova
Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články