Pašeračka Tereza pojede domů. Už jsou známy její první reakce

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tereza hluskova
Zdroj: Profimedia

Pašeračka Tereza. Tak ji znají lidé v Česku pravděpodobně nejvíce. Celý jménem Tereza Hlůšková byla zatčena v lednu roku 2018 na letišti v Pákistánu s kufrem, ve kterém bylo bezmála 9 kilogramů heroinu. Za pašování byla poslána do pákistánské věznice.

Hlůšková se opakovaně bránila. Tvrdila, že je nevinná, odvolávala se stále dokola, její soudy se kvůli různým událostem přesouvaly. Několikrát byly odsunuty kvůli koronavirové situaci. Pašeračka Tereza tak ve vězení strávila 4 roky snahou o spravedlnost.

V pondělí 1. listopadu 2021 se jí konečně podařilo docílit ukončení trestu. Odvolací soud přijal její odvolání a zprostil ji viny. Deník Blesk o tom informoval Terezin blízký zdroj, který přidal i několik informací o jejích prvních reakcích.

Chyby v policejním vyšetřování

„Soud dnes zprostil Terezu viny,“ sdělil zdroj. „Nyní má být připraven příkaz k jejímu propuštění, jehož vyhotovení může zabrat několik dnů,“ dodal. Pak bude moci Tereza konečně opustit zemi a vrátit se do rodného Česka jako svobodná.

Soudci Ali Baquar a Sardar Shahbaz Doger údajně Terezino odvolání přijali a zrušili starý rozsudek s ohledem na chyby v policejním vyšetřování. Tereza se novinky dozvěděla od dozorkyně ve věznici a situace ji dojala až k slzám. Aby také ne, po tak dlouhé době snahy.

Informace o tom, že bude za pár dní volná, jí způsobila obrovskou radost, a ona je tak důkazem toho, že pokud se člověk vzdá, nikdy ničeho nedosáhne. Všechny její neúspěšné snahy o odvolání nakonec přinesly ovoce a Hlůšková se těší domů.

Informaci potvrdilo i ministerstvo zahraničí

„Mohu potvrdit na základě telefonické informace advokáta, že odvolací soud dnes vydal osvobozující rozsudek ve věci české občanky Terezy H. Měla by být propuštěna po vyhotovení rozsudku, odhadem v řádu dní,“ sdělila médiím mluvčí Ministerstva Eva Davidová.

Podle ní navíc příslušné odbory také prověřují veškeré možnosti přepravy Terezy do České republiky. Že by se rozhodnutí soudu změnilo, by nemělo hrozit, podle všeho je už konečné a není možné, že by se informace nějak změnila.

Původně si měla Tereza odsedět 8 let a 8 měsíců. Tento trest se jí různě zkracoval s uvolněními, která zařídily úřady na základě svátků a oslav. I tak si ale Tereza více než polovinu trestu odseděla a do domovské země se vrací po čtyřech letech.

Zdroj: Blesk, CNN Prima NEWS

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články