Patrik Tušl žádá o podmínečné propuštění. Veřejnost je proti, trest si podle lidí zaslouží

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Patrik Tusl
Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Proruský aktivista Patrik Tušl podal žádost o podmínečné propuštění. Za mřížemi je od loňského srpna. Původně byl odsouzen za vyzývání k násilí vůči Ukrajincům, následně se přidaly také šíření dezinformací a nebezpečné vyhrožování a vydírání.

Když v loňském roce Patrik Tušl se svým kamarádem Tomášem Čermákem vyzývali veřejnost k násilí na Ukrajincích, byli posláni do vazby. Muži společně natočili video, na kterém plánovali manifestaci proti Ukrajincům chystajícím se na Václavském náměstí vyjádřit podporu své okupované zemi, připomíná iDNES.

Vydírání a vyhrožování

Tušl nakonec dostal 10 měsíců vězení. Letos v březnu mu ale soud připočetl k provinění ještě vyhrožování strážníkovi a jedné ženě, která ho kritizovala na sociálních sítích. Vyměřen mu byl trest 15 měsíců za mřížemi, doplňuje server iRozhlas.

Ženě muž sprostě nadával, a hrozil jí dokonce rozšlapáním hlavy. Tušl s tím, že vyhrožoval ženě i strážníkovi, u soudu nesouhlasil.

„Nesouhlasím s tím, že bych byl vinen z nebezpečného vyhrožování, protože to tak nebylo. Cítím se nevinen. S obžalobou částečně nesouhlasím. Nic hrubého tam neproběhlo,“ citují jeho slova Novinky.

Žádá o podmínečné propuštění

Jak zjistil server Aktuálně, Tušl si odpykal část svého trestu a nyní požádal o podmínečné propuštění. Případem se bude zabývat okresní soud v Ostrově.

„Mohu potvrdit, že v daném případě se jedná o řízení o podmíněném propuštění odsouzeného, přičemž žádost podal sám odsouzený,“ sdělil webu Aktuálně Dalibor Čermák, mluvčí karlovarského soudu, na který se Tušl obrátil.

„Tohoto negramota a násilníka by pouštět rozhodně neměli. Doživotně zaklecovat!“ zveřejnil na facebooku svůj názor uživatel Jeník. „On je fakt spodina naší společnosti a je smutné, že má vůbec nějaké nohsledy,“ přitakává pan Martin.

„On je to hlavně kolaborant, kriminálník a násilník,“ uvádí pan Pavel a uživatelka Jean doplňuje: „Měl dostat maximální možný trest. Jen ať si užije.“ Na sociálních sítích tak převažují na Tušlovu osobu především negativní názory, podle uživatelů si trest zaslouží a měl by si jej odsedět. Konečné slovo ale nakonec budou mít soudy.

Zdroj: iDNES, Zprávy Aktuálně, iRozhlas, Novinky, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články