Pavel se setkal se Zemanem. Fotografie ze schůzky se na sítích dočkaly kritiky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petr Pavel
Zdroj: MARTIN PRIBYL / CNC / Profimedia

Dosluhující prezident Miloš Zeman a jeho nástupce Petr Pavel se dnes v dopoledních hodinách sešli na zámku v Lánech. Pavel dorazil podle Seznam Zpráv zhruba okolo 11. hodiny, schůze byla pak naplánována asi na hodinu času.

„Měl na srdci tři body, které mi chtěl sdělit – jeho komentář k výsledkům voleb, dál mně chtěl říct, jak vnímá pozici prezidenta, mé výhrady ve vztahu k prezidentské kanceláři, které jsem měl během volební kampaně i po zvolení,“ řekl nově zvolený prezident k samotnému průběhu schůzky.

Společnou tiskovku Zeman odmítl

Před jednáním s Milošem Zemanem podle svých slov Pavel nervózní nebyl. Uvedl, že se s ním setkal jako náčelník generálního štábu už několikrát. Ačkoli se Zemanem jednal Pavel asi hodinu, před novináře pak dorazil sám.

Prezident pozvánku na společnou tiskovou konferenci odmítl s tím, že nic podobného nedělal nikdy předtím a nechce na tom nic měnit, uvádí iDNES. Pavel podle serveru Zemana požádal, aby už nedělal žádná zásadní rozhodnutí do konce svého mandátu.

Celou schůzku pak zhodnotil nově zvolený prezident jako velmi pozitivní a podělil se o svůj názor také na twitteru. „První setkání s prezidentem Zemanem bylo vstřícné a věcné. Pobavili jsme se o výsledku voleb, prezidentské realitě i bezpečnostních opatřeních na Hradě. Ocenil jsem součinnost při sdílení protokolů NKÚ i při přípravě inaugurace, kam přijal mé pozvání,“ napsal.

Na sítích se pod společnými fotografiemi objevily kromě slov díků mířených k Pavlovi i kritické komentáře na současného prezidenta. „Děkujeme, pane prezidente, za trpělivost s tím čínsko-ruským monstrem. Už abyste vzal otěže pevně do rukou a vymetl Hrad od obtížného hmyzu. Hodně štěstí,“ napsal například uživatel Miky.

Kritiky se dočkal i Ovčáček

Společná fotografie Pavla se Zemanem se objevila také na facebooku, kde se rovněž neobešla bez kritiky. „To je hezké, že i toho Zemana trochu zretušovali a vyladili obličej v nějakém programu. Aby se na tu fotku dalo koukat trošku,“ uvedla například Viktoriya Kuchma.

O setkání prezidentů se zmínil na svém twitteru i Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. „Neboj, Jirko, víme, co jsi zač a nezapomeneme na to ani v době, kdy konečně vypadneš z Hradu,“ napsal jeden z přispěvatelů. Ke svému vzkazu pak přiložil snímek, na kterém je Ovčáček zachycen pod rudou vlajkou se srpem a kladivem.

„Je to drsná zkouška, ale pan Pavel si jistě poradí. Na Zemanovy blbé kecy je jistě dobře připraven. Na tu odpudivou podívanou se sice připravit úplně nedá, ale to se taky zvládne,“ zhodnotil pak situaci Horst Hosnedl.

Zdroj: Seznam Zprávy, Twitter, iDNES, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články