Petr Fiala má covid. Babiš mu přeje brzké uzdravení, podle fanoušků jde o provokaci

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petr fiala
Zdroj: Profimedia

„Dnes ráno mi vyšel pozitivní výsledek testu na covid. Nyní mne samozřejmě čeká sedmidenní izolace,“ těmito slovy zaskočil na sociální síti Twitter své sledující český premiér Petr Fiala. Ačkoli se nemoc v České republice už šíří méně, kvůli rozvolnění pravidel se objevila její další vlna, a jak je vidět, nešetří nikoho.

Ačkoli se Fiala chce vrátit do pracovního života co nejdříve, bohužel teď bude nějaký čas mimo a pracovat může jen z domova. Kabinet přitom dnes ve Sněmovně hájí svůj návrh na prodloužení nouzového stavu týkajícího se Ukrajiny až do konce května.

Bohužel se celá akce bude muset uskutečnit bez premiéra. Fiala měl navíc v plánu celou řadu dalších schůzek týkajících se situace na Ukrajině, za týden má třeba naplánovanou cestu za německým kancléřem Olafem Scholzem. Zda do Berlína odjede, zatím není jasné.

Covid má i část poslanců klubu ANO

Koronavirus chytla podle ČTK také řada poslanců z klubu ANO. Novináře na to upozornila šéfka klubu Alena Schillerová.

„Máme hodně nemocných poslanců. Neřeknu přesně, kolik z nich má covid a kolik ne. Část mi volala nebo psala, že je pozitivní,“ řekla Schillerová.

V prostorách Sněmovny už není povinné nosit respirátory, což je podle mnohých jedním z důvodů, že se nákaza tak rychle šíří. „Z našich poslanců nemá nyní covid nikdo, všichni jsou zdraví a doufám, že to tak i zůstane,“ sdělila médiím mluvčí Pirátů Veronika Šmídová.

Mluvčí TOP 09 uvedl, že z této strany jsou také všichni prozatím na testy negativní.

Fiala uvedl, že by se k práci chtěl vrátit co nejdříve, pokud to nepůjde jinak, tak minimálně z domova. Jaký je jeho aktuální stav, není jasné, podle všeho ale nepatří k závažným případům, což dokazují i jeho aktivity z posledních dní.

Kam se poděla jízlivá slova?

Pod příspěvkem Fialy se na twitteru strhla lavina komentářů. Mnoho politiků se k jeho nemoci vyjádřilo a krátký komentář přidal i expremiér Andrej Babiš.

„Přeji brzké uzdravení, pane premiére,“ napsal. Ačkoli jeho příspěvek nijak nenasvědčuje provokaci, sledující to vidí jinak.

„Ty jo, ani jedna urážka, žádná jízlivá slova, přesto to zní tak nějak neupřímně,“ zasmál se jeden komentující pod Babišovým komentářem. Další si rýpli, že Babiš karanténu nepotřeboval a stačily mu vysoké stropy ve Sněmovně na to, aby byl izolován od zbytku světa.

Premiér se bude snažit o svém stavu dál informovat, a jakmile to jen trochu půjde, bude se účastnit schůzek alespoň online a pracovat u počítače z domova.

Média situaci bedlivě sledují, naštěstí to ale nevypadá, že by měl u Fialy nastat nějaký velký zdravotní zvrat.

Zdroj: Twitter, ČTK, ČT24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články