Petr Pavel je robot, Andrej Babiš si skvěle namnožil majetek. V předvolební debatě se kandidáti nešetřili

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis petr pavel
Zdroj: Právo / Profimedia

Ve středeční předvolební debatě na televizi Prima mezi Andrejem Babišem a Petrem Pavlem se opět hlavními tématy staly válka a mír. Kandidáti zároveň mluvili také o své minulosti a jeden druhého ostrými slovy rozhodně nešetřili. Pavel dokonce Babišovi přinesl zarámovaný článek 5 Severoatlantické smlouvy.

„Nerad bych, aby se dostal do úzkých jako u zákeřného redaktora konkurenční televize. Proto jsem mu připravil přesné znění článku 5,“ uvedl Pavel. Soupeř si od něj článek nepřevzal, a generál mu ho tak položil k nohám.

Ani Babiš svého oponenta nicméně nešetřil a v duelu například prohlásil, že Pavla před jeho kandidaturou ve volbách nikdo neviděl, zato on byl slavnou tváří už dříve. „Mě všichni znají, jeho nezná nikdo,“ citují jeho slova Novinky.

Oceňuji, jak se věnoval množení majetku

Z jedné i druhé strany padala silná slova. Když měli kandidáti jeden druhého za něco pochválit, Pavel například prohlásil, že oceňuje, s jakou pracovitostí se Babiš věnoval množení svého majetku a vlivu.

Babiš pak na oplátku o Pavlovi řekl, že je jako robot. „Pan Pavel je skutečně dobře vycvičený. Na otázky odpovídá jako robot. Je chladnokrevný, nevím, zda má city či má někoho rád,“ nechal se slyšet.

O tom, kdo měl v debatě navíc, se diváci přou. Zatímco jeden z lidí v komentářích na Novinkách podotýká, že Pavel si Babiše po celou dobu debaty vodil, jak potřeboval, druhý mu odpovídá: „Babiš tam celý večer Pavla argumentačně naprosto rozebírá. Vás ta emoční nenávist k Babišovi fakt oslepuje. To je fanatismus.“

„Moderátorka byla skvělá, nešetřila ani jednoho,“ chválí pak v komentářích na iDNES jeden z čtenářů Terezii Tománkovou. „To ano. Akorát že Babiš povětšinou nechápe, na co se ho ptají,“ doplňuje další příspěvek.

Dobrá zpráva

Na svém twitteru Pavel po skončení debaty uvedl, že má pro fanoušky dobrou zprávu. „Už vás čeká jen jedna debata a bude klid.“ Sledující na jeho slova reagovali s nadšením s tím, že víc debat s Andrejem Babišem by nejspíš nedali.

Ve středu však mezi kandidáty proběhla i debata na Novinkách. V ní mimo jiné Andrej Babiš prohlásil, že nepočítá s hnutím SPD do budoucna jako s koaličním partnerem hnutí ANO. Za tato slova jej zkritizoval šéf SPD Tomio Okamura, který se k debatě vyjádřil na facebooku a připomněl, že Babiše už nepodporuje ani jeho vlastní strana.

„Vyjádření Andreje Babiše beru jako součást jeho předvolební kampaně, kdy je nervózní z toho, že ho odmítli podpořit jeho vlastní poslanci ANO včetně nejvyššího vedení ANO místopředsedy hnutí a poslance Ivo Vondráka,“ uvedl.

Zdroj: Twitter, Novinky, CNN Prima NEWS, Facebook

Autor: Šárka  CvrkalováSouvisející články