Petr Pavel už má potřebný počet podpisů, chce ale ve sběrné kampani pokračovat. Opět spustí také livestream Válka v kontextu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petr pavel
Zdroj: Profimedia

Petr Pavel už má potřebný počet podpisů, a může tak kandidovat na prezidenta. Že má 55 000 podpisů občanů ČR oznámil na tiskové konferenci a také na svých sociálních sítích. „Máme fyzicky v rukou 55 tisíc podpisů,“ řekl. Podle iDNES jich chce ale nasbírat raději 70 000, kdyby v těch již získaných ministerstvo vnitra objevilo nějaké chyby.

Při kandidatuře na prezidenta potřebuje kandidát v případě sbírání podpisů občanů minimálně 50 000 signatářů. Petr Pavel o tom, že nasbíral podpisů dostatek, informoval v Kayak Bech Baru na pražské Náplavce.

„Je-li na petici alespoň 50 000 validních podpisů, následuje kontrola náhodně vybraného vzorku s 8 500 podpisy. Ten je určen na základě matematického klíče,“ informovalo ministerstvo v minulosti. Proto chce Pavel dál podpisy sbírat.

Za milion korun

Podle informací CNN Prima NEWS má Petr Pavel v České republice přes 150 fixních podpisových míst. Do získávání podpisů přitom vložil prozatím milion korun. Sběračská kampaň nicméně stále nekončí, a částka se tak může ještě zvýšit.

„Hlášení z kampaně: Máme přes 55 tisíc podpisů. Sbíráme dál, protože chci kandidovat jako nezávislý kandidát se silným mandátem od vás občanů. Jen jako nezávislý prezident dohlédnu na to, aby se všem měřilo stejně, a tak se do naší země vrátil řád a klid,“ napsal k situaci Pavel na svém twitteru.

Podle ČTK má Petr Pavel navíc na svém transparentním účtu už přes 15 milionů korun. Přispělo 24 významných dárců, patří k nim třeba majitel rodinné firmy Marlenka Nšan Avetisjan či zakladatel sítě Hotely Mariánské Lázně David Folprecht.

Generál o ruské mobilizaci

Jakožto bývalý voják se kromě prezidentské kampaně generál Pavel věnuje také sledování dění na Ukrajině a v Rusku. Podle jeho slov se v současné době rozhodně nedá mezi zeměmi jednat o příměří.

„Jednat o příměří v době, kdy agresor nechce mluvit o opuštění okupovaných ukrajinských území, a naopak chce legitimizovat svoje zisky, není možné. Rusko nevede válku jenom proti Ukrajině, ale proti nám všem, i když jinými zbraněmi. Za této situace s ním není možné jednat,“ uvedl v rozhovoru pro Deník.

Pavel také na twitteru informoval o tom, že obnovil livestream Válka v kontextu, ve kterém odpovídá na dotazy ohledně války na Ukrajině.

„Podle mého názoru se Vladimir Putin rozhodl vyhlásit takzvanou částečnou mobilizaci především z toho důvodu, že má delší dobu na bojišti skutečně velké problémy. Ty souvisejí zejména s neochotou Rusů bojovat a umírat v této válce proti Ukrajincům, kteří jsou naopak vysoce motivovaní bránit svou vlast proti agresorovi,“ uvedl již dříve pro Armádní noviny.

Zdroj: iDNES, CNN Prima NEWS, Ministerstvo vnitra ČR, ČTK, Deník, Armádní noviny, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články