Po aféře s neschopenkou má Volný problémy ve straně. Ta se od něj distancuje

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
lubomir volny
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Ačkoli Lubomír Volný hned pár týdnů po volbách nastoupil na nemocenskou, objíždí demonstrace proti očkování proti koronaviru. Jeho Volnému bloku se to ale neíbí.

Od října roku 2021 pobíral Volný nemocenskou. Médiím odmítl říci, co je jeho zdravotním problémem, na dotazy, zda to nějak souvisí s jeho postavením v politice, neodpověděl. Řekl jenom, že je to jeho věc a na demonstrace chodit může.

„Všechno bylo v pořádku. Nebylo to v kolizi s mým zdravotním stavem. Mám vycházky a také mám právo si zajistit takovou zdravotní péči, kterou považuji já osobně jako pacient za pro mě vhodnou,“ nechal se slyšet v rozhovoru podle iRozhlasu.

Jeho slova ale popřel prezident České lékařské komory Milan Kubek: „Vnímám to jako porušení léčebného režimu a měla by být ta neschopnost ukončena. Vycházky jsou umožněny tehdy, když to prospívá léčbě pacienta,“ řekl pro iRozhlas. Stejně tak se to nelíbí mnoha lidem z Volného bloku.

„Když součástí léčby je třeba nějaká forma rehabilitace, když je potřeba, aby se ten člověk dostal na čerstvý vzduch, nebo když si potřebuje něco důležitého zařídit, ale není to účast na demonstraci,“ dodal lékař.

Změna jména

Předsedkyně Volného bloku Jana Volfová by nejraději změnila název uskupení. V tiskovém prohlášení, ve kterém tuto informaci uvedla, se zároveň také od Lubomíra Volného zcela distancovala. Domnívá se totiž, že jde z jeho strany o zneužívání sociálních dávek.

„Distancujeme se a odsuzujeme všechny formy a způsoby zneužívání sociálních dávek. Takové jednání považujeme obecně za zavržení hodné a za neslučitelné s principy a ideemi naší strany!“ stojí v krátkém prohlášení.

Jde o vydírání

Lubomír Volný k celé aféře na svých sociálních sítích prohlásil, že se jedná o vydírání poslanců navolených za Volný blok. Jenomže strana žádné zástupce v politice nyní nemá. O osudu Volného bloku by tak měli podle idnes.cz rozhodnout členové sjezdu.

„Rozumná, ale zbytečně komplikovaná a krvavá kapitulace Jany Volfové. Proč tak složitě a proč za cenu politické krve?“ ozval se později Volný na Facebooku. „Porušování vlastních stanov a vytvoření situace, kdy členové nejsou členy a Česká suverenita byla nelegálně přejmenována na Volný. Proč nelegálně, když to šlo udělat legálně, kdo se k čemu chystal – zneplatnění mandátů poslanců neexistující strany?“ dodal.

„Osobně dnes předpokládám spíše úmyslné plánování budoucího vydírání poslanců navolených za Volný blok, jejichž legitimita by začala být zpochybňována, pokud by plnili sliby voličům,“ píše se na konci jeho příspěvku. Jak to nakonec s jeho Blokem dopadne, zatím není jisté.

Zdroj: iRozhlas, Facebook, idnes.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články