Počasí: Bouřky a přeháňky nás neminou. V těchto krajích to rozhodně bude o víkendu na deštník

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pocasi mraky
Zdroj: solarseven/Shutterstock.com

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se můžeme těšit na pořádně rozmanité počasí. Někde můžeme očekávat bouřky, jinde menší oblačnost, a dokonce i letní teploty. Máme pro vás přehled.

Meteoroložka Petra Sýkorová uveřejnila informaci, že ve středu byly teploty na některých místech kolem 20 stupňů Celsia, především pak na Moravě, ale většinou teploty dosahovaly maximálně 15 stupňů. Čtvrtek by v tomto ohledu měl být ale příjemnější.

Sýkorová dala také varování před vlhkým a poměrně chladným větrem, který bude stát za tím, že i nadále u nás bude docházet spíše k menším teplotám. Zataženo a srážky tedy nebudou vůbec ojedinělé a musíme s nimi počítat.

Čtvrtek bude teplejší na Moravě

Dnešek, tedy čtvrtek, bude ve znamení zatažené oblohy. Na většině území podle ČHMÚ budou teploty maximálně v Čechách mezi 12 až 16 stupni Celsia. Naopak ve Slezsku a na Moravě budou teploty o dva stupně vyšší. Na horách v 1000 metrech se teploty budou držet kolem 9 stupňů.

„Srážek bude podobně jako ve středu více v Čechách než na Moravě a ve Slezsku, tentokrát by se ale měly vyskytovat převážně formou přeháněk. Později odpoledne bude srážek i mraků ubývat,“ informuje o aktuálním stavu počasí i web iDnes.cz.

Na severozápadě se v nočních hodinách ze čtvrtka na pátek objeví ojedinělé přeháňky a teploty se budou držet kolem 5 stupňů. Přes den bude teplejší počasí opět na Moravě a ve Slezsku, kde teploty budou kolem 15 až 19 stupňů Celsia. V Čechách budou nejvyšší denní teploty maximálně 16 °C.

ČHMÚ podle všeho předpovídá, že sobotní denní teploty budou ve znamení špatného počasí. Na většině území máme očekávat zataženou oblohu a přeháňky, můžeme počítat ojediněle i s bouřkami. Teploty budou mezi 13–17 °C, ale ve večerních hodinách se počasí uklidní, teploty budou v rozmezí od 8–4 stupňů Celsia.

Konec víkendu vás nepotěší

Neděle nebude o moc lepší. Podle ČHMÚ musíme počítat i v druhém víkendovém dni s přeháňkami, které se objeví především ve východní části naší země. Bouřky se také mohou na některých místech objevit. Denní i noční teploty budou takřka shodné s těmi sobotními.

„Během příštího týdne bude příliv chladného a vlhkého vzduchu postupně slábnout. Srážky nebudou příliš ubývat, ale mělo by se oteplit na hodnoty normální pro toto roční období,“ cituje iDnes Sýkorovou. V pondělí na Moravě a ve Slezsku počítejte s případnými bouřkami. Teploty nepřesáhnou 20 °C a vítr bude o rychlosti 2–6 metrů za sekundu.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články