Počasí: Jak bude v pátek a o víkendu? Tyto aktivity byste měli raději přeplánovat

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
pocasi dest leto zena
Zdroj: Shutterstock

Tento týden nám počasí nadělilo ochlazení, nejinak tomu bude i v pátek a o víkendu. Teploty ale ve dne nespadnou pod 20 stupňů Celsia. Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

V týdnu jsme se konečně dočkali po tropických teplotách a dusnu deště. Jenže pro někoho už to může být dlouhé a zase vyhlíží jasnou oblohu a sluneční paprsky.

Mohou udeřit bouřky

Pokud se chystáte na chalupu nebo na výlet, prostudujte si předpověď, ať víte, co si s sebou sbalit nebo zda náhodou nezůstat doma či nevymyslet záložní plán.

Nepříjemně překvapit vás totiž mohou bouřky a občasné deště. Na koupání u rybníka a slunění u bazénu to nebude, připravte se spíš na deštníky a pláštěnky.

Teploty ale budou stále vysoké, takže by byla škoda veškeré plány rušit.

Předpověď na pátek a víkend

V pátek bude na většině území České republiky oblačno s občasným deštěm nebo přeháňkami, ojediněle se mohou vyskytovat i bouřky.

Denní teploty budou však příjemné, budou se pohybovat od 20 do 24 stupňů Celsia. V noci se dočkáme nejnižších teplot 17°C až 13 °C.

V sobotu bude oblačno až polojasno, místy se vyskytnou přeháňky a ojediněle i bouřky. Vanout bude mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

Teploty budou podobné jak předchozí den, teploměr během dne vyšplhá až na 25 °C.

V neděli se dočkáme převážně polojasné oblohy. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat 24 až 28 °C a bude vanout proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Autor: Marek SlaninaSouvisející články