Počasí: Postupně se bude oteplovat. Víme, kdy udeří opravdové tropy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Teplomer a tropicke pocasi
Zdroj: Shutterstock

Léto se už konečně blíží a podle toho také vypadá předpověď počasí na tento týden. Ačkoliv je začátek týdne o něco chladnější a zataženější, koncem týdne bude jasno a teploty vystoupí až na tropických 34 stupňů Celsia.

Český hydrometeorologický ústav sdělil v neděli předpověď počasí na následující týden. Podle něj by mělo být ze začátku týdne chladněji, postupně však teploty vystoupají na 30–34 stupňů Celsia.

Můžeme se tedy těšit na blížící se oficiální začátek léta, kterého se jistě většina lidí už nemůže po tak dlouhé zimě dočkat.

Počasí bude tento týden ovlivňovat tlaková výše nad střední Evropou. Ta bude zvolna postupovat směrem k východu.

Úterý a středa budou ovlivněny slabou studenou frontou, která přijde od severozápadu. Od jihu bude pak na území České republiky proudit velmi teplý vzduch.

Úterý

Úterý bude jasné až polojasné a přes den až oblačné. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 8 a 12 stupni Celsia. Nejvyšší denní teploty budou 25 až 29 stupňů. Bude foukat mírný vítr do 4 metrů za sekundu.

Středa

Po celý den bude převážně polojasno, ovšem při zvětšené oblačnosti mohou přijít i občasné přeháňky. K večeru bude oblačnosti ubývat a večer by mělo být jasno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 stupňů a nejvyšší denní teploty budou 26 až 30 stupňů Celsia. Slabý proměnlivý vítr.

Čtvrtek

Dočkáme se jasné oblohy a nejvyšší denní teploty vystoupají až na 33 stupňů Celsia. Nejnižší noční teploty budou stále mezi 15 a 11 stupni. Bude foukat slabý, přes den mírný jihovýchodní vítr v rychlosti 2 až 4 metry za sekundu.

Pátek

V pátek bude jasno až polojasno, odpoledne a na večer na západě Čech i ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty vystoupají na 17 až 13 stupňů a nejvyšší denní budou 30 až 34 stupňů Celsia.

Vyhlídka na víkend

Zpočátku bude polojasno, ale postupně bude přibývat oblačnosti. Na většině území pak budou přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty se budou držet na 18 až 13 stupních. Nejvyšší denní budou zpočátku 30 až 34 a postupně se bude ochlazovat na 24 až 29 stupňů Celsia.

Zdroj: Aktuálně.cz

Autor: Julie BordášováSouvisející články