Počasí: O víkendu hrozí déšť, ale teploty vydrží nad dvacítkou. Jak to bude příští týden?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
dest
Zdroj: Shutterstock

Počasí jako na houpačce. Na to, že kalendář už hlásí červen, jsme se moc neohřáli. O víkendu se udrží teploty nad dvaceti stupni Celsia, ale přinesou s sebou srážky, místy i bouřky. Předpověď na víkend i příští týden zveřejnil server In-počasí.

Studený duben a květen s velkou četností srážek byl v jistých ohledech rekordní. Dle portálu In-počasí byl letošní duben nejchladnější od roku 1997 a květen dopadl ještě hůř. Třicet let nebylo na území České republiky takové chladno, jako právě v tom letošním májovém měsíci.

Na začátku tohoto týdne se ještě objevovaly ranní mrazíky. Kdo vstával do práce na šestou hodinu ranní, určitě to poznal.

Poslední dny tohoto týdne se na nás konečně usmálo slunce. Teploty se pohybují nad dvaceti stupni Celsia, a tak by to mělo zůstat i během víkendu.

Žádné tropy se zatím nekonají

Nemělo by se ani razantně ochlazovat, ani nás nepřekvapí tropické teploty. Včera se teploty pohybovaly okolo 25 °C a srážky se objevily jen v horských oblastech.

Dnes tomu bude podobně. V Čechách teploty budou šplhat až k osmadvaceti stupňům, na horách bude chladněji a opět se místy mohou objevit srážky.

Na západě Čech se mohou objevit i bouřky, které k nám přijdou z Německa. K večeru bude přibývat oblačnosti.

Víkend hlásí déšť

O víkendu si na výlet nezapomeňte přibalit deštník či pláštěnku. Obloha se v sobotu zatáhne a naše počasí bude ovlivňovat tlaková níže.

Nad většinou republiky se objeví déšť, místy i bouřky. Teploty by měly zůstávat nad dvacítkou. V maximech mohou dosahovat až 26 °C. V ranních minimech pak 12 až 14 stupňů. Podobná bude i neděle.

O víkendu pozor také na klíšťata. „S nárůstem teplot a pouze s lokálními srážkami budou růst koncentrace pylových alergenů v ovzduší, neboť kvetou trávy. Vedle toho roste i aktivita klíšťat – ta bude vysoká, o víkendu mimořádně vysoká,“ řekla pro Novinky.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Začátek příštího týdne nebude jiný. Přeháňky jen místy, obloha polojasná až oblačná a teploty okolo dvaceti stupňů. V pondělí bude oblačno až polojasno, vát bude mírný severní až severovýchodní vítr. Teploty v maximech od 22 °C do 26 °C.

Červen tak zatím hlásí mírné počasí bez větších teplotních výkyvů. Na tropické teploty vybízející k venkovnímu koupání si tak ještě budeme muset chvíli počkat.

Zdroj: In-počasí, Novinky.cz

Autor: Alžběta KubátováSouvisející články