Počasí: Přijdou velké tropy. Prozradíme vám, kdy to konečně bude na relax u bazénu

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
leto zena bazen
Zdroj: Shutterstock

Po několikadenních tropických teplotách přinesl konec tohoto týdne spíše výrazné ochlazení. Na většině míst v České republice v pátek pršelo a teploty se pohybovaly okolo 16 stupňů Celsia. Jak na tom bude další týden?

O víkendu se sice teploty vyšplhaly místy na 22 až 26 stupňů a sluníčko vykouklo, avšak na nějaké velké koupání to po chladném pátku ještě stále nebylo. Prožili jsme především polojasný víkend.

Bouřný začátek týdne

V pondělí přibude oblačnosti. Čeká nás především oblačno a zataženo, počítat bychom měli také se silnějšími dešti a teplotami okolo 21 až 25 stupňů. Na východě se může ukazatel na stupnici teploměru vyšplhat až na 27 stupňů.

V úterý se sice vrátí slunce, bude ale především dusno a k večeru pak očekávejte bouřky. Ty se mohou objevit jak na západě, tak také i na východě republiky. Přes den se ale jinak dočkáme místy až 30 stupňů Celsia.

Pokud tak čekáte na vhodný den, kdy skočit do bazénu, úterní odpoledne je k tomu možná dokonalé. Myslete ale na to, že večer vás pravděpodobně zastihne déšť.

Přechodné tropy

Počátek druhé poloviny příštího týdne bude ve znamení přechodných tropických teplot. Ve středu by se měly teploty na většině území držet na 32 stupních, ve čtvrtek pak až na 34 stupních Celsia.

V pátek se však výrazně ochladí a maxima se budou držet zhruba na 23 stupních. Počítat je bohužel třeba také s dešťovými přeháňkami a bouřkami.

Meteorologové prozatím nemohli vyloučit ani výskyt silných bouří a větrů.

Přesnější počasí bude k dispozici pravděpodobně počátkem příštího týdne. Do té doby ale myslete spíše na to, že koupání si v následujícím týdnu užijete maximálně po dva dny.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články