Prázdninové počasí se zblázní. Tuhle ochranu si nezapomeňte vzít s sebou ven

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pocasi boure
Zdroj: John D Sirlin/Shutterstock

Ze zprávy Českého hydrometeorologického ústavu vyplývá, že konec pracovního týdne bude zcela odlišný oproti víkendovým dnům. Víme tak, kdy máte počítat s deštníkem, a kdy naopak s něčím letnějším.

Čtvrteční a páteční teploty budou podle informací ČHMÚ dosahovat maximálně 20 °C, ale na Moravě a Slezsku mohou být teploty o něco vyšší. O víkendu se ale počasí přeci jen o trochu udobří a očekává se méně srážek a spíše polojasné počasí.

Konec týdne bude ve znamení bouřek

„Na počátku příštího týdne bude nejspíše pršet častěji, uvádí meteorologové. Teploty by ale měly zůstat na podobných hodnotách jako o víkendu,“ prozradil Tomáš Mejstřík z Českého hydrometeorologického ústavu.

Čtvrtek bude převážně ve znamení zatažené oblohy, která bude ojediněle polojasná. Podle meteorologů se dají očekávat i přeháňky a déšť. Ovšem předpovídají i na našem území výskyt bouřek.

V pátek večer budou nejnižší teploty kolem 14 °C. Na Moravě, Slezsku i Čechách se očekávají deště. Během dne máme opět počítat s přeháňkami, ale ty by s blížícím se večerem měly ustupovat. Teploty během dne budou dosahovat hodnot 19 až 23 °C.

O víkendu plavky nevytahujte

První víkendový den bude opět ve znamení polojasné oblohy. Podle ČHMÚ se opět mohou ojediněle objevit bouřky. „Nejnižší noční teploty sestoupí na 14 až 10 stupňů Celsia. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 21 až 25 stupni Celsia,“ říká Mejstřík.

Neděle na tom nebude o moc lépe. I v tento den meteorologové počítají se zataženou oblohou a varují před přeháňkami i dalšími bouřkami. Přes den teploměr ukáže 22 až 26 stupňů Celsia.

Na začátku příštího týdne se nic nezmění. Na východě našeho území bude zprvu zataženo, později se očekává, že na celém území bude polojasno. Od západu k nám během dne ale přijdou přeháňky a opět hrozí výskyt bouřek.

Teploty budou na území Čech ale poměrně rozmanité. „Nejnižší noční teploty klesnou na 16 až 12 stupňů Celsia. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 20 až 24 stupňů Celsia, na východě až na 27 stupňů,“ uzavírá Tomáš Mejstřík z ČHMÚ.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Autor: Ivan GlaserSouvisející články