Počasí: Připravte si teplé bundy. Do Česka dorazí ranní mrazíky

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
chladne pocasi
Zdroj: Lopolo / Shutterstock.com

Nový pracovní týden bohužel nezačne, co se týče počasí, zrovna vesele. Bude zataženo až oblačno a teploty stěží dosáhnou 17 stupňů. Bude se ale oteplovat a o víkendu se snad dočkáme slunce. Předpovídá to Český hydrometeorologický ústav.

Po ránu se budeme muset připravit na přízemní mrazíky, mějte tak po ruce teplé bundy a kalhoty. Nejvíce bude tento týden pršet v pátek, ale teploty budou stoupat, a to od čtvrtka. Začátek týdne bude oblačný a budou se vyskytovat přeháňky.

Pracovní týden bude zatažený a studený, hlavně po ránu

V úterý se můžete těšit na občasné sluníčko, ale ráno se mohou objevit mlhy nebo nízká oblačnost. Ráno čekejte teploty mezi 4–8 stupni, odpolední nebudou o nic vyšší, mezi 11 a 15 stupni. Ve středu bude také oblačno, ale s postupujícím časem se objeví slunce, na některých místech bude skoro jasno.

Po ránu ale znovu čekejte mlhy, teploty totiž budou klesat na 6–2 stupně. Místy se tak můžete „těšit“ na přízemní mrazíky. Odpoledne se pak teploty vyšplhají na 12 až 16 stupňů. Ve čtvrtek bude počasí podobné. Bude polojasno až skoro jasno, znovu se na některých místech mohou tvořit mlhy a slabá oblačnost.

Odpolední teploty už ale budou příjemnější, a to mezi 16 a 20 stupni. V pátek se počasí maličko pokazí, bude zataženo nebo oblačno, ale odpolední teploty se dostanou na 14 až 18 stupňů Celsia. O víkendu nás čeká příjemné podzimní počasí.

Ve středu začíná astronomický podzim, nastane rovnodennost

První víkendový den se můžete těšit na oblačno, místy polojasno. Ranní teploty budou mezi 8 až 4 stupni, odpoledne ale vyšplhají na 16 až 20 stupňů. V neděli bude počasí ještě lepší, čekejte polojasno, ráno spíše mlhy. I poslední den v týdnu se teploty zastaví na 16 až 20 stupni.

Již ve středu 22. září začne astronomický podzim, přímo v čase 22 hodin a 20 minut. Slunce v tu dobu vstoupí do znamení Vah a bude podzimní rovnodennost. Slunce bude viditelné přesně 12 hodin a 10 minut.

Následující tři měsíce podzimu budou typicky podzimní, ale najdou se místa, kde se bude počasí odchylovat od normálu. Týká se to jihu a jihovýchodu Evropy. Na jihu ještě nyní můžete očekávat teploty, které vyzývají ke koupání, teploty moře se pohybují mezi 21 a 26 stupni.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Autor: Raina Tomanová



Související články