Počasí si s námi bude hrát. Připravte se na opravdu neuvěřitelný víkend

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pocasi obloha
Zdroj: Flystock/Shutterstock.com

Jaké bude počasí o víkendu a začátkem příštího týdne, prozradil Český hydrometeorologický ústav. S největší pravděpodobností spíše budeme potřebovat deštník namísto slunečních brýlí, ale jisté to není.

Na území České republiky Český hydrometeorologický ústav předpovídá, že v sobotu bude u nás spíše chladnější počasí, má být oblačno až zataženo. Místy i ojediněle slabší přeháňky a na některých místech naší republiky se mohou objevit i deště.

Sobotní odpolední hodiny by měly na obloze uvítat trochu sluníčka, takže by obloha měla být polojasná. Nejnižší teploty by měly být mezi 6 až 10 stupni, naopak nejvyšší teplota bude dosahovat maximálně 13 až 17 stupňů.

Konec víkendu bude o něco slunečnější, možná

V neděli bude polojasno až oblačno. Až odpoledne přijdou přeháňky, jež se objeví ojediněle na většině území země. S přibývajícími večerními hodinami pak bude oblačnosti ubývat. Nejnižší noční teploty můžeme očekávat od 5 do 9 °C a nejvyšší denní pak od 13 do 17 °C.

V neděli, stejně jako v sobotu, budeme muset počítat s o něco slabším větrem, který k nám půjde z jihozápadní strany a bude dosahovat rychlosti zhruba 3 až 7 m/s. V některých oblastech bude vítr dosahovat až 15 m/s, ale k večeru by se měl zmírnit.

Po víkendu bude počasí přívětivější. Podle Českého hydrometeorologického ústavu můžeme očekávat i jarní teploty kolem 21 stupňů. Dočkáme se i sluníčka. Pondělní ráno bude spíše jasné až polojasné, s občasnými mlhami.

Oblačnost ale s postupem dne bude přibývat na jihozápadní části republiky a později se tam můžou objevit i silnější přeháňky a deště, které se ale podle varování meteorologů objeví opravdu ojediněle. Zbytek republiky měl být jen zatažený.

Začátek týdne bude deštivý

Pondělní ráno bude chladné, odpoledne to bude ale o poznání lepší. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 3 a 7 °C, denní maxima dosáhnou 19 až 23 °C. V tento den také začne území České republiky ovlivňovat studená fronta, což se projeví především v úterý, kdy můžeme počítat s ochlazením.

Příští týden by podle ČHMÚ měl být ve znamení bouřek a dešťů. Teploty se v úterý v noci budou pohybovat mezi 9 až 14 °C, v dalších dnech od 4 do 9°C. Nejvyšší denní teploty pak dosáhnou 13 až 18 °C, na východě bude však v úterý kolem příjemných 21 °C.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články