Podle Babiše je vláda neschopná. Expremiér si chystá svetr na zimu, sako na hlasování o nedůvěře a nový oblek na prezidentské volby

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia

„Co je nového? Vláda je v klidu, měla dva týdny dovolenou a teď se vrátila.“ Těmito slovy Andrej Babiš ve svém pořadu Čau lidi! zkritizoval kabinet České republiky za to, že ohledně zdražování energií nic nedělá. Podle jeho slov máme jednu z nejdražších elektřin v Evropě, vláda Petra Fialy ale lidem nepomáhá a všichni se bojí, co bude dál.

V nedávné nedělní Partii na CNN Prima NEWS poradila Markéta Adamamová Pekarová lidem, aby si připravili svetry, protože pokud dojde skutečně na krizi s plynem, bude se doma vytápět jen na 18 °C. I na její slova Babiš v pořadu zareagoval. „Nemůžeme od vlády čekat vůbec nic, proto už jsem si vzal svetr, jak nám radí paní Pekarová,“ prohlásil exministr.

Babiš v začátku posledního dílu svého pořadu zrekapituloval, jak politici neustále mění své názory. Fiala podle jeho slov jednou ujišťuje, že je plynu dost, podruhé ale říká, že se může klidně stát, že plyn nebude. Nikdo tak neví nic. Kromě vlády se ale vyjádřil expremiér i k dalším tématům.

Na Hradě by rád viděl Schillerovou

Babiš ještě stále neoznámil, zda kandidovat na prezidenta bude, nebo nikoli. Zmínil se ale, že by byl rád, kdyby se na Hrad dostala bývalá ministryně financí Alena Schillerová z jeho vlády. „Myslím, že paní Schillerová nebo pan Havlíček by byli skvělí kandidáti, a určitě by byli nezávislí,“ řekl nedávno v pořadu TV Nova Napřímo.

„My budeme mít čistého kandidáta, nebudeme mít žádný sponzoring. Schillerová je určitě lepší než všichni ti kandidáti. Když to budu já, tam je to jasné, když to bude paní Schillerová nebo pan Havlíček, bude je sponzorovat hnutí,“ doplnil následně.

Ačkoli dal jasně najevo, že by Schillerovou při volbách podpořil, nevyvrátil opět svou vlastní kandidaturu. „My vyhrajeme a ten polistopadový kartel, ti lidi, kteří to tady rozvrátili a rozkradli, nás zase nějak obejdou. Uvidíme, jak to bude tentokrát, ale je to na našich místních politicích,“ dodal pro změnu k senátním volbám, o kterých má jasno.

Hlasování o nedůvěře

V poslední části pořadu Čau lidi! se tentokrát věnoval Babiš tomu, o čem už nějaký čas média píší. Hnutí ANO poslalo Petru Fialovi dopis, ve kterém ho vyzývá, aby odvolal z funkce ministra vnitra Víta Rakušana. „Je neuvěřitelné, že tato vláda stále nechává Mlejnka v jeho nové funkci,“ říká Babiš.

„Pan premiér Rakušan mění, jak by řekla paní Schillerová, názory rychleji než ponožky. Teď už je to ale na rozhodnutí premiéra. My jsme napsali Fialovi dopis a ve čtvrtek se rozhodneme, zda svoláme schůzi ohledně hlasování o nedůvěře vládě,“ vysvětlil.

„Vláda je bezradná, vůbec neví, co má dělat. Proto chceme svolat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny,“ doplnil nakonec bývalý premiér. Fiala podle jeho slov dělá chyby ve všech ohledech, jeho hnutí ale ví, co je pro lidi dobré, proto se chce více angažovat.

Zdroj: Facebook, TV Nova, CNN Prima NEWS, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články