Policie stíhá fotbalové hooligans z Uherského Hradiště. Video ukazuje brutální rvačku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Hooligans
Zdroj: Fotosr52 / Shutterstock.com

Dav fotbalových fanoušků v Uherském Hradišti napadl v sobotu večer dva policisty. Video incidentu se šíří po sociálních sítích. Policie v souvislosti s ním stíhá pět osob. Hrozí jim až čtyři roky vězení.

Incident se stal v sobotu večer po zápase uherskohradišťského Slovácka proti pražským Bohemians, který skončil remízou za stavu 1:1.

Pepřové spreje a rozbité lahve

Krátce po zápase, zhruba ve 21:45, projížděla jedna z hlídek Policie ČR okolo restaurace Krček v Uherském Hradišti. U té bylo několik fotbalových fanoušků, z nichž jeden do policejního auta kopl a plivnul mu na čelní sklo.

„Dvoučlenná hlídka proto z automobilu vystoupila a šla incident řešit. Při tom byli oba policisté napadeni nejméně šesti zjevně podnapilými osobami,“ uvedla na webových stránkách Police ČR Simona Kyšnerová. „Ostatní lidé přihlíželi a napadení si natáčeli,“ doplnila.

Jedno z videí incidentu se začalo rychle šířit po sociálních sítích. Zhruba na dvou minutách záběrů jsou vidět dva policisté bojující proti značné přesile křičících fanoušků.

Na Facebooku se video dočkalo zejména drsné negativní odezvy. „Hovada zůstanou hovadama a ti zadržení by měli dostat 20 let natvrdo,“ zněl například jeden z komentářů.

Jednomu ze zasahujících strážníků dokonce na hlavu přiletěl objekt, který se následně rozletěl. Připomíná skleněnou láhev, na záběrech to však není jednoznačně poznat.

„Hlídka se bránila použitím slzotvorného prostředku a hmatů a chvatů. Při napadení policisté utrpěli drobné oděrky a došlo také k poškození služebního vozidla. Na místo následně dorazilo několik policejních hlídek a pořádek v ulicích byl obnoven,“ uvedla Kyšnerová.

Za napadení policisty na čtyři roky do chládku

Policie zadržela v souvislosti s incidentem celkem pět osob, které jsou podezřelé ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Za to jim hrozí až čtyři roky vězení.

„Incident i nadále šetří uherskohradišťští kriminalisté. Je velmi pravděpodobné, že sdělíme podezření dalším osobám a rovněž právní kvalifikaci doplníme o trestný čin poškození cizí věci,“ zakončila prohlášení Kyšnerová.

Autor: Petr HejčlSouvisející články