Policista hrdina zachránil stařence život ve svém volném čase. Měl k tomu i šikovnou pomocnici

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
zasahujici policista
Zdroj: Policie ČR

Ve svém volném čase zachránil mladý policista život jedné stařence, která se stala obětí dopravní nehody. K nehodě došlo v sobotu 10. července odpoledne.

V Praze 6 na zastávce Na Petynce vystupovala z autobusu starší žena, která se stala obětí dopravní nehody a zůstala zaklíněná pod koly autobusu. Utrpěla těžká zranění dolní i horní končetiny. Pár minut po hrozivé nehodě okolo projížděl policista z hlídkového oddělení.

Policista neváhal, zastavil a zachránil stařence život

V autě vezl svou patnáctiletou dceru, která mu při záchraně důchodkyně také pomáhala. Žena utrpěla těžká zranění dolní končetiny, nebylo na co čekat, protože rána hodně krvácela. Policista neváhal a nohu zaškrtil – použil k tomu svou autolékárničku.

Použité škrtidlo bylo tzv. turniket, který se používá právě v těchto naléhavých případech, kdy je nutné úplně zastavit krvácení, což se díky muži povedlo. Žena ale krvácela také z ruky, toto krvácení tedy musel policista rovněž zastavit. Nakonec pečlivě kontroloval životní funkce, než přijela záchranná služba.

Tu zavolala další svědkyně nehody, která zavolala na tísňovou linku a dostávala pokyny od dispečerky, jak mají oba postupovat. Záchranka dorazila během několika minut, společně s ní také policisté z dopravních nehod. Lékaři si ženu převzali do péče a nešetřili na jejího zachránce chválou.

Ještě na místě ženu uvedli do umělého spánku, zajistili důležité životní funkce a nechali ji v kritickém stavu převézt do nemocnice, kde se jí dostalo další péče. Zdravotníci posléze složili policistovi poklonu, podle jejich slov odvedl profesionální práci. I dnes se ale ještě neví, jestli se zranění uzdraví – i nadále je žena v umělém spánku.

Policisté zprávu uvedli na svém Facebooku, strhla se vlna děkovných komentářů

Ženě je přes osmdesát let a podle dostupných informací vystupovala z autobusu. Dveře jí ale přivřely nohu, a ona se dostala pod kola vozidla. Jestli je to skutečně tak, budete policie teprve vyšetřovat. Uvedl to policejní mluvčí Jan Daněk. Hospitalizovat museli také další ženu, která skončila kvůli akutní reakci na stres v psychiatrické nemocnici.

Příběh o zachráněné ženě se objevil na stránkách policie.cz. Pochvalu si policista vysloužil také na sociálních sítích, kam příspěvek o jeho činu umístila Policie České republiky. Z komentářů, které si můžete na Facebooku přečíst, je patrné, že lidé oceňují policistův čin.

Lidé na Facebooku vyjadřují nejen respekt, ale ptají se také na to, jak je možné, že se stařence mohla noha ve dveřích autobusu zaklínit. Podle reakce nejmenovaného uživatele se tak prý v Praze stává běžnou praxí, že řidič zavírá dveře, aniž by počkal, až vystoupí všichni cestující. Neštěstí je tak rychle na světě.

Zdroj: Policie ČR

Autor: Raina TomanováSouvisející články