Politikům se nelíbí chování bývalého premiéra. Andrej Babiš prý jen kope kolem sebe

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
snemovna
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Andrej Babiš měl ve středu v Poslanecké sněmovně velmi dlouhý projev. Chová se jako malé děcko, kterému rozkopali hračky – i tak zní jeden z názorů na jeho vyjádření se k nově vzniklé vládě. Vládní činitelé reagovali nejen na něj, ale také na předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru.

Andrej Babiš i Tomio Okamura se při svém projevu vyjádřili tak, že svou důvěru vládě nedají. „Expremiér Babiš se při svém projevu chová jako malé děcko, kterému rozkopali hračky. Jenom plive kolem sebe,“ uvedl místopředseda Sněmovny Jan Skopeček dleiDNES.cz.

„Ale rozumím tomu, že je složité se vypořádat s koncem své vlády a zároveň s extrémním nárůstem dluhu, inflace a neřešenými penzemi, které tu po jeho vládě všichni zdědíme,“ dodal ke slovům Andreje Babiše.

Podle ministra dopravy Martina Kupky je velmi zajímavé, jak se dokáže Babiš ohradit na novou vládu s problémem, který s ní ani nemusí souviset nebo za něj není zodpovědná. „Tak nám Andrej Babiš ve Sněmovně nakládá: Za všechno můžete, za brambory, za řepku, za ČEZ, za ČNB,“ napsal na sociální sítě.

„Lidi si rádi koupí státní dluh, který jsme nadělali,“ dodal ještě. Babišův projev si nenechal ujít ani ministr vnitra Vít Rakušan. „Nic nebude hned, ale váš binec se uklízí strašně těžko a hlavní je, že na tom děláme společně,“ rozhodl se napsat na Twitter.

Babišův projev je plný lží a nesmyslů

Reakcí na slova Andreje Babiše ale bylo mnohem více. Vyjádřil se k nim také europoslanec Jiří Pospíšil. Už dříve Babiš řekl, že „parlament je žvanírna“. „Musím mu dát za pravdu. To, co předvádí, je neskutečná snůška nesmyslů a lží. Nic se nezměnilo,“ svěřil se Pospíšil.

Nejen Babiš, ale také Tomio Okamura se stal terčem kritiky za to, co u řečnického pultíku řekl. „Jako dítě jsem dlouho nechápal větu, co občas říkal můj staříček, když říkal o někom, že mlátí prázdnou slámu. Tak dnešní některá vystoupení kolegyň a kolegů u řečnického pultu ve Sněmovně jsou praktickou ukázkou, jak se dá mlátit prázdná sláma dokonce v přímém přenosu,“ napsal Jurečka.

Ani Okamura nenechal na nové vládě, která potřebuje získat důvěru, nit suchou. Babišovi se nelíbí zejména jmenování Vlastimila Válka jako ministra zdravotnictví. Sám ministr se ale vůči jeho slovům neohradil.

Zdroj: iDNES

Autor: Raina TomanováSouvisející články