Potahové látky využijete při renovaci nábytku

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
DomácíKomerční sdělení
Potahove latky
Zdroj: Chitaika / Shutterstock.com

Chystáte se na renovaci interiéru a s ní spojenou úpravu či předělání čalouněného nábytku? Ať už jste profesionál nebo se řadíte pouze mezi domácí kutily, rozhodně budete potřebovat několik pomůcek, které vám s úpravou nábytku pomohou. Jaké to jsou? Základem při renovaci čalouněného nábytku je výběr kvalitní látky a výplňového materiálu.

S potahovými látkami nešlápnete vedle

Pro čalounění se používají speciální látky, a to tzv. potahové. Jejich použití vám tak zajistí delší životnost či snadnější udržování čalouněného povrchu. Oproti běžně dostupným látkám jsou tzv. „hutnější“ a mnohé druhy mají i vodoodpudivou úpravu. Existují i takové čalounické látky, které jsou extrémně odolné vůči oděru či škrábancům.

Potahové látky lze zakoupit v nejrůznějších provedeních. Již dávnou jsou pryč doby, kdy byly oblíbené převážně v základních barvách. Nejsou výjimkou ani potahové látky s nejrůznějšími vzory. Než se však pro konkrétní látku rozhodnete, mějte na paměti, že v případě renovace čalouněného nábytku, ji budete mít na očích prakticky každý den. Proto je dobré přemýšlet nad tím, zda vhodně zapadne do interiéru vašeho domova.

Při renovaci nábytku nesmíme zapomenout ani na výplň

Při čalounění budete dále potřebovat ideálně i nějaký výplňový materiál. Perfektně vám mohou posloužit nejrůznější pěny, molitany či vatelín apod. Velmi žádaným řešením výplně je v současné době klasická PUR pěna. Ta je k dostání v různých tloušťkách i velikostech desky a snadno se s ní pracuje. Výsledný efekt je na velmi dobré úrovni. Díky jejím vlastnostem je pro použití při čalounění více než vhodná.

Aby váš požitek z nově počalouněného nábytku nebyl ničím rušen, nezapomeňte si pořídit i sítě proti hmyzu do oken. Zrenovovaný nábytek si tak bez přítomnosti dotěrného hmyzu užijete ještě více, jelikož nic nebude rušit váš odpočinek.

Autor: redakceSouvisející články