Praha chce zavést poplatek za vjezd do centra, má pomoci MHD a zklidnit dopravu. Podle reakcí ale jde jen o peníze

od Šárka Cvrkalová
1 minuta čtení
Praha centrum
Zdroj: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Praha plánuje zpoplatnění vjezdu do centra. Konkrétně se jedná o poplatek pro nerezidenty, kteří budou chtít se svým vozem navštívit historické centrum metropole. Hlavním cílem je zmírnit v místě dopravu a zklidnit situaci.

Doprava v daném místě je komplikovaná už několik let, politici o jejím omezení podle serveru Česká televize často debatují. Nyní se shodli na tom, že raději než část centra uzavírat, zpoplatní vjezd.

Problém i pro MHD

Podle Zdeňka Hřiba je třeba dopravu v centru uklidnit z několika důvodů. Kromě hluku a přehlcení auty jde také o problémy s MHD. Auta podle jeho slov často blokují tramvaje, které pak mívají výrazné zpoždění.

Podle iDNES Hřib dodal, že zpoplatnění vjezdu se nijak nedotkne rezidentů. U vjezdu totiž budou parkovací kamery napojené na databázi parkovacích oprávnění.

„Nějaké dopady do dopravy budou, ale víme, že to nebude znamenat nějakou katastrofální apokalypsu,“ řekl. V současné situaci opatření řeší Městská Technická správa komunikací. Zavedeno by mohlo být začátkem příštího roku.

Uděláme to všude

Pár uživatelů na sociálních sítích se shoduje na tom, že je opatření dobrým nápadem. Ovšem ne pro naplnění původního záměru.

„Tak třeba v Londýně to fungovalo, že ano. Na dopravní zácpy to sice vliv nemělo, ale peníze to nese slušně,“ podotýká pan Marian.

Obecně má ale podle reakcí většina uživatelů pocit, že je zpoplatnění vjezdu do historického centra nesmysl. „Už se těším na tu blokádu stížností Prahy 1 a jejích obyvatel, až jim tam nikdo nebude chtít zajet něco opravit či zásobovat,“ píše pan Stanislav.

„Super, tak to uděláme ve všech městech a budeme si platit navzájem,“ uvádí na twitteru uživatel Banjokid. „Navrhuji pro všechny mimopražské zavést mýto pro vjezd do Prahy. A pro všechny Pražáky mýto pro výjezd z Prahy,“ hodnotí pak situaci uživatel s přezdívkou Rozpuštěný a vypuštěný.

Zdroj: Česká televize, iDNES, Facebook, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články