Pražská zoo se chystá už na svou 91. sezonu

od Veronika Holcová
< 1 minuta čtení
zoo praha
Zdroj: Michal TUREK / MAFRA / Profimedia

Jaro je v plném proudu a pražskou zoo čeká v sobotu 26. března slavnostní zahájení 91. sezóny. Nabitý program začne v 10.40 hudebním vystoupením mladého písničkáře Michala Horáka na terase Vzdělávacího centra.

Následovat bude přivítání ředitelem Zoo Praha Miroslavem Bobkem a ukrajinským velvyslancem v ČR Jevhenem Perebyjnisem. Těšit se můžete na další vzácné hosty, módní přehlídku nebo edukativní programy.

Křtiny čtyřměsíčního gibona

Hlavním bodem zahájení bude ve 13.00 představení nového mláděte veřejnosti v expozici gibonů stříbrných. Zoo představí jeho pohlaví a jméno, které je zatím vedeno v tajnosti.

„Gibon stříbrný patří mezi ohrožené druhy, přirozeně se vyskytuje pouze na indonéském ostrově Jáva. Odhaduje se, že v přírodě se vyskytují necelé dva tisíce dospělých jedinců tohoto vzácného primáta. V Evropě jej chová pouze devět zoo v celkovém počtu 57 jedinců,“ vysvětlil pro iDNES kurátor primátů Jan Mengr.

Spolu s mládětem gibona se návštěvníci mohou těšit i na teprve týdenní mládě lemura nebo na vernisáž výstavy fotografií ředitele Miroslava Bobka s názvem „Něžní obři“.

Bohatý doprovodný program

Mluvčí Zoo Praha Dana Alena Maděrová pro Přehledně24 doplnila, že příprava na zahájení je velmi náročná.

„Kolegové se věnují přípravám programu již několik měsíců předem. Vzhledem k tomu, že má být v den slavnosti hezké počasí, očekáváme vysokou návštěvnost, dle mých zkušeností určitě přes 10 000 návštěvníků,“ odhadla Maděrová počet očekávaných návštěvníků.

Pokud návštěvníky nezaujme nic z hlavního programu, zaměstnanci zoo si připravili i bohatý edukativní doprovodný program, který začne v 10.00.

Zahrnuje soutěže, komentované krmení u vybraných zvířecích druhů nebo zahájení nové výstavy Pavla Procházky: Ilustrátor Zoo Praha.

Zdroj: Zoo Praha, iDNES, Přehledně24

Autor: Žaneta BoučkováSouvisející články