Těšit se můžete na krásné počasí. Teploty budou atakovat dvacítku

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
slunce jaro vyhrivani
Zdroj: Michal TUREK / MAFRA / Profimedia

Počasí se v posledních dnech natolik vylepšilo, že lidé vytahují krátký rukáv a kraťasy. Teploty jsou více než příjemné, a podobně bude vypadat také víkend.

Očekávají se teploty kolem patnácti stupňů, na některých místech budou dokonce atakovat magickou dvacítku. To už je vyloženě jarní počasí. Řidiči si první dubnový týden budou moci v klidu přezout své automobily, a všichni se pak můžeme těšit na velikonoční svátky. K ránu ale může ještě mrznout.

Pozor na ranní mrazíky, odpoledne ale bundy odložíme

Jak vypadá předpověď na poslední pracovní den a následující víkend? Těšit se můžete na příjemné teploty, ale pozor si dejte na mrazíky, které se mohou objevit hlavně po ránu. Bude ale jasno nebo skoro jasno, noční teploty budou kolem nuly.

V údolích se teplota může dostat až na minus čtyři stupně. Nejvyšší denní teploty budou mezi 15 až 18 stupni, na horách můžete očekávat teploty kolem deseti stupňů. Vát bude slabý proměnlivý vítr, který bude mít sílu do 4 m/s. Pátek vás připraví na víkendové krásné počasí.

V sobotu se předpovídá jasno až skoro jasno, odpoledne a večer pak na severovýchodě Čech oblačno. Nejnižší teploty budou stejně jako páteční, denní budou ještě o jeden stupeň vyšší. Stejně jako v pátek bude vát slabý proměnlivý vítr.

Neděle se pokazí, ale stále bude příjemné teplo

Také v neděli se můžete těšit na krásné počasí, i když ubyde sluníčko, jak uvedl Český hydrometeorologický ústav. Bude oblačno až zataženo, místy se dokonce může objevit déšť nebo přeháňky. Přechodně ale bude i polojasno.

Nejnižší noční teploty vystoupí nad nulu, bude mezi jedním a šesti stupni. Nejvyšší denní budou o trochu nižší než v sobotu, i tak ale budou příjemné – mezi 13 až 17 stupni. Vát bude mírný severozápadní vítr, který bude mít rychlost 2 až 6 m/s.

V souvislosti s tím, jaké je poslední dobou velké sucho, vydal Středočeský kraj výstrahu. Lidé by neměli pálit trávu, na některých místech platí zákaz kouření. Hrozí požáry, a proto bude nutné dávat si v přírodě pozor. Díky slunečnému počasí budou také moci zahrádkáři připravovat své pozemky na jarní a letní sezonu.

Zdroj: ČHMÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články