Víkend s sebou přinese sníh, náledí a výrazné ochlazení. Situace se nezlepší ani příští týden

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Snih
Zdroj: nadia_if / Shutterstock.com

Nadcházející víkend s sebou má dle meteorologů přinést výrazné ochlazení, a to zejména na východě. Některé předpovědi mluví dokonce o sněhové kalamitě. Teploty by se měly dle aktuálních předpovědí pohybovat mezi 0 až 4 °C a v noci na pátek hrozí náledí.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před sněžením zejména pro východ Česka.

Hrozí náledí a sněhová kalamita

Server CNN Prima News přinesl předpověď na nadcházející dny, dle níž má v noci na pátek být počasí ovlivněno tlakovou níží z jihozápadní Evropy. Teploty se mají pohybovat mezi 1 až −3 °C, a dle meteorologů tak hrozí náledí.

V pátek se denní teploty budou pohybovat mezi −1 až 3 °C a hrozí smíšené srážky, které přinesou kombinaci deště a sněhu.

Sobota by měla přinést ojediněle i sněhové přeháňky. Situace se však významně změní v neděli.

„Očekáváme intenzivní sněžení. Napadnout může místy přes 15 centimetrů sněhu, na východě až 30 centimetrů, a v kombinaci s čerstvým větrem se budou tvořit sněhové jazyky a závěje,“ zní varování meteorologů.

Mrazivý příští týden

Mráz Česko neopustí ani v příštím týdnu, kdy naopak teploty klesnou ještě níže.

„Podobně intenzivní sněžení čekáme i v pondělí. Vzhledem k čerstvému větru se mohou po oba dny tvořit v místech se sněhovou pokrývkou sněhové jazyky a místy i závěje. Pokud se předpověď nezmění, což samozřejmě není vyloučeno, očekáváme komplikace v dopravě i energetice, a pravděpodobně v pátek bychom vydávali výstrahu před celou škálou zimních jevů,“ přiblížila vyhlídky meteoroložka Petra Sýkorová pro server iDNES.

Teploty se v příštím týdnu budou pohybovat od -5 do 0 °C, v noci pak při zmenšené oblačnosti může být až kolem -15 °C. I ranní teploty v příštím týdnu nebudou moc příjemné, budou se totiž pohybovat mezi -5 až -9 °C.

Kompletní předpověď počasí naleznete na stránkách ČHMÚ.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav, CNN Prima News, Facebook, iDNES

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články