Prodloužený víkend přinese krásné počasí. Vyrazte s dětmi na výlet

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
podzim slunce pocasi
Zdroj: Monkey Business Images / Shutterstock.com

Slunečná obloha a teploty kolem 20 stupňů Celsia budou doprovázet také následující dny, které se ponesou ve znamení prodlouženého volna. Jaké počasí nás tedy čeká?

Poslední dny vůbec nevypadají podzimně a stejný trend bude pokračovat. ČHMÚ na svých stránkách upozorňuje, že teploty nejsou vůbec pro toto období typické. A jak jinak využít krásného počasí, než se pohybovat venku? 

Do víkendu bude zataženo

„Nejbližší dny budou ve znamení inverzního charakteru počasí a velkých rozdílů v teplotách. Při slunečném počasí budou teploty dosahovat až hodnot kolem 20 °C, což je vysoko nad dlouhodobým průměrem charakteristickým pro přelom října a listopadu,” uvádí meteorologové na facebooku

„Na některých místech, především na Moravě, se však mlhy a nízká oblačnost udrží po celý den. V takovém případě budou maximální teploty jen kolem 13 °C. V nočních a ranních hodinách budou mlhy v nejbližších dnech celkem četné. Budou pokrývat až dvě třetiny území.”

V pátek se může objevit mrholení, ale postupně bude na celém území polojasno až jasno. Denní teploty se dostanou až na příjemných 20 stupňů, v noci ale očekávejte teplotu pouze mezi 10 až 6 stupni Celsia. 

Víkend bude teplotně nadprůměrný

První víkendový den přinese polojasnou oblohu, místy mlhy, které budou hlavně na Moravě. V noci budou teploty mezi 11 až 7 stupni, přes den ale vystoupají na 18 až 22 stupňů Celsia. Vát bude jen slabý vítr.

V neděli bude jasno až polojasno, ale znovu očekávejte především na Moravě mrholení nebo mlhy. V noci budou teploty stejné jako v sobotu, dostanou se na sedm stupňů. Přes den si ale užijeme stejně krásné počasí jako v sobotu. 

Znovu se rtuť teploměru dostane dokonce až přes 20 stupňů Celsia. Stejně jako v sobotu bude vát pouze slabý nebo mírný vítr. Navíc se v noci ze soboty na neděli mění čas, takže budeme mít víkend o hodinu delší a ve spojitosti se slunečným počasím nás tak následující dny vybízejí k výletování.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články