Víkendové počasí předvede od všeho něco. V neděli vyrazte na výlet

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
dest podzim pocasi
Zdroj: Petr Malyshev / Shutterstock.com

Počasí už připomíná studený podzim. Ráno se objevují nejen mlhy, ale také přízemní mrazíky a řidiči si musí připravit vybavení na škrabání skel. Jaké teploty nás ale čekají o víkendu?

O víkendu bychom se mohli malinko ohřát a vyrazit s rodinou na výlet. V sobotu ještě bude obloha zatažená a plná deště, ten ale v neděli ustane, a dokonce se dočkáme slunce i příjemných teplot. Nejvyšší čas vyrazit ven a užít si sluneční paprsky.

V pátek bude chladno i zatažená obloha

„Během dnešního dne bude na obloze hodně mraků a hlavně v Čechách se objeví i déšť,“ uvádí meteorologové na facebooku na páteční den. V noci pak bude oblačno až zataženo, což vydrží i přes den. Ojediněle se může ukázat déšť.

Noční teploty se budou pohybovat mezi 8 až 4 stupni, na východě ale mohou být pouze dva. Přes den teploty vystoupají na 11 až 15 stupňů, na jihu Čech se mohou dočkat i 17 stupňů Celsia. V noci bude vát slabý nebo proměnlivý vítr, přes den bude vát mírný jižní.

„V sobotu bude přes naše území přecházet k severovýchodu frontální vlna. Čekáme i dál hodně oblačnosti a je hodně nejisté, kde všude bude pršet. Prozatím vypadá, že déšť zasáhne víc jihovýchodní polovinu území,“ uvádí ČMHÚ k počasí na víkend.

Nedělní počasí bude vybízet k výletům

V sobotu se budou noční teploty pohybovat mezi 10 až 6 stupni, nejvyšší den se vyšplhají na 12 až 16 stupňů Celsia, na severozápadě území to může být až 19. V neděli to ale bude vypadat veseleji.

„Během neděle už se na většině území dešťové kapky neobjeví a slunce bude přes den bojovat s mlhou a nízkou oblačností. Tam, kde se mlhy a nízká oblačnost rozpustí, tak bude postupně slunečno.“ Neděle tak bude ideální na venkovní aktivity.

Dočkáme se nejen sluníčka, ale také příjemných teplot. Ty noční sice budou klesat na 9 až 5 stupňů, přes den se ale mohou dostat až na 19 stupňů. Sem tam se během dne může objevit také mlha.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články