Teploty budou v tomto týdnu klesat. Očekávejte i déšť a mlhy

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
dest podzim pocasi
Zdroj: Yuganov Konstantin / Shutterstock

Minulý týden u nás panovalo skoro letní počasí. Na mnoha místech padaly teplotní rekordy, ty ale tentokrát překonány nebudou, protože teploty se budou pohybovat maximálně kolem patnácti stupňů Celsia.

„Na třech stanicích bylo dosaženo nebo překonáno 25 °C, máme tu tedy další letní den, zatím, zdá se, nejpozdnější od začátku měření; tím posledním byl do dneška 28. říjen,“ píší na facebooku meteorologové. Na co se tedy můžete těšit následující pracovní týden? 

První polovina týdne bude ještě slunečná 

„Nejtepleji dnes bylo hlavně na jihu a jihozápadě Čech, a vůbec nejčastěji ve středních a vyšších polohách, a to díky inverzi,“ dodávají. Minulý týden byly teploty vysoko nad průměrem. V tomto trendu ale nadcházející týden pokračovat nebude. 

„Počasí typické pro teplotní inverzi bude pokračovat i dnes. Opět čekejte místy mlhy nebo nízkou oblačnost, a to hlavně na Moravě, v Polabí a na severozápadě Čech. Jinde bude převládat slunečné a teplé počasí,“ uvádí ČMHÚ.

V úterý budou mlhy a také zataženo. Na horách se ale může objevit i sluníčko. K tomu bude také jemně pršet. Noční teploty se budou pohybovat mezi 11 až 7 stupni, denní vystoupají na 11 až 15 stupňů Celsia.

Na konci týdne bude vydatněji pršet

Ve středu bude ještě polojasno, přechodně bude obloha oblačná. Noční teploty budou klesat k šesti stupňům, přes den budou teploty mezi 13 až 17 stupni. Na západě území ale může být pouze jedenáct. 

Ve druhé polovině pracovního týdne bude polojasno, přechodně zataženo. Od západu během dne bude přibývat oblačnost. Noční teploty budou klesat k nule, očekávejte proto maximální pět stupňů Celsia. Denní teploty budou pak mezi 10 až 14 stupni Celsia. 

V pátek bude zataženo celý den, postupně bude také pršet, na některých místech vydatněji. Noční teploty budou vyšší než ve čtvrtek, a to mezi 8 až 4 stupni. Přes den se ale dostanou jen na 8 až 13 stupňů, a bude se tak jednat o jeden z nejchladnějších dnů celého týdne. 

Zdroj: ČMHÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články