Pražský veletrh středních škol Schola Pragensis začíná. Doplní ho web i aplikace

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Stredni skola
Zdroj: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Ve čtvrtek bude po třech letech v Praze probíhat opět veletrh středních škol Schola Pragensis. Na něm se představí více jak stovka pražských škol. V rámci tohoto projektu byl spuštěn i speciální web a aplikace, které nabízí žákům devátých tříd přehledné vyhledávání dostupných středních škol.

Magistrát hlavního města připravil na 24. až 26. listopadu veletrh vzdělávání, který nese název Schola Pragensis. Letošní 27. ročník se uskuteční po dvou letech nucené covidové pauzy, kdy byl realizován pouze online, opět v prostorách Kongresového centra Praha.

Veletrh čeká tisíce návštěvníků

Celá akce je určena pro žáky 8. a 9. tříd základních, ale i speciálních škol. Je vhodná nejen pro samotné žáky, ale také pro jejich učitele a rodiče.

V prvních dvou dnech jsou brány Kongresového centra otevřeny od 9:00 do 18:00, poslední den pak od 9:00 do 15:00. Více informací se mohou návštěvníci dozvědět na oficiálních stránkách Schola Pragensis či na facebookovém profilu.

Organizátoři na oficiálním webu uvádějí, že očekávají návštěvnost kolem 30 tisíc lidí. Ti se mohou těšit na až 100 vystavovatelů. K vidění budou „stánky různých středních škol od odborných učilišť, průmyslových škol, konzervatoří, lyceí až po gymnázia“. Vstup je zdarma a není potřeba žádná registrace.

Součástí je speciální web

„Mám velkou radost z toho, že každý rok větší a větší část organizace veletrhu přebírají žákyně a žáci našich škol,“ pochlubil se Novinkám radní pro oblast školství Vít Šimral.

„Letošní ročník je pro nás obzvláště důležitý, jelikož máme generační vrchol žáků devátých tříd — nastupující ročník 2008 je nejsilnější za posledních 29 let,“ vysvětlila ředitelka odboru školství, mládeže a sportu na Magistrátu hl. m. Prahy Lenka Němcová.

Magistrát k výstavě spustil také speciální web. Na něm si mohou žáci vyhledat střední školy, například podle lokality, zaměření či ukončení, tedy s maturitou, nebo s výučním listem. K dispozici je také série videí, kde jsou uchazečům vysvětleny praktické věci, například jak vyplnit přihlášku či o co se na veletrhu zajímat.

Nechybí ani aplikace

Zájemci si mohou stáhnout aplikaci Schola Pragensis. Jejím prostřednictvím si mohou žáci udělat například profesní test, který jim pomůže odhalit jejich silné stránky a jejich potenciálně nejvhodnější studijní zaměření. K dispozici je také i interaktivní mapa pražského veletrhu.

„Návyky žáků základních škol se rychle proměňují a spolu s nimi i způsob, jakým si vybírají střední školu,“ řekl Novinkám jeden z tvůrců aplikace Jakub Jarolímek.

Zdroj: Schola Pragensis, Novinky, Facebook

Autor: Markéta MladáSouvisející články