Premiér Petr Fiala přednese dnes ve 20.00 projev k českému národu. Jeho obsahem bude politická a ekonomická krize

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petr fiala
Zdroj: Profimedia

Premiér Petr Fiala dnes večer vystoupí s projevem k českému národu. Jak informoval Úřad vlády, bude hovořit především o současné politické a ekonomické situaci. Dá se předpokládat, že také promluví o současných událostech okolo kauzy Dozimetr.

Proslov premiéra je naplánovaný na dnešní večer ve 20.00. Vysílat ho bude TV Nova, FTV Prima i Česká televize, přenášet ho bude také Český rozhlas. V mimořádném projevu bude jedním z hlavních témat válka na Ukrajině a zdražování energií.

V obou případech je situace v současné době velmi vážná a je důležité, aby se česká vláda začala výrazně angažovat v  otázce řešení problémů. Právě proto chce premiér informovat národ o tom, jaká opatření se chystají.

Premiér prosí o pozornost

Podle premiéra Petra Fialy je jeho dnešní večerní proslov velmi důležitý, a pokud k tomu mají lidé příležitost, měli by využít alespoň jednu z možností, jak se v přímém přenosu přesvědčit o činech vlády. Proto požádal o pozornost i na svém twitteru.

„Milí přátelé, chci Vám něco důležitého říct, proto večer vystoupím s mimořádným projevem. Prosím, nalaďte si dnes v osm večer ČT, Novu, Primu nebo Český rozhlas,“ napsal na své sociální síti. Někteří lidé toho hned využili ke kritice.

„Tohle znám od Andreje Babiše, nazul jste si jeho boty,“ zkritizoval Fialu jeden ze sledujících, druhý ho ale hned usadil: „Hele, ale televizní projevy premiéra fakt Andrej nevymyslel. Zase není třeba kritizovat úplně všechno.“ A má pravdu, projevy slouží především jako předání informací lidu, nikoli jako propagace sebe samotného.

Vláda se rekonstruovat nebude

Ačkoli jsou hlavní témata pro dnešní večerní projev jasně stanovena, dá se očekávat, že se Fiala zmíní také o kauze, která v posledních dnech hýbe českými médii. Kvůli případu souvisejícímu s pražským dopravním podnikem už ukončili svou politickou činnost Petr Hlubuček a částečně i Petr Gazdík.

Žádná velká rekonstrukce vlády se ale podle ČTK konat nebude. Ačkoli opozice vybízela k rezignaci i ministra vnitra Víta Rakušana, podle všeho to zatím vypadá, že v tomto ohledu se situace nikam nepohne. Na více informací je ale třeba si počkat do večera.

Velmi očekávaným tématem je i nový energetický tarif, kterým se vláda snaží pomoci lidem s předraženými energiemi a ke kterému doposud zveřejnila jen velmi málo informací. Řešit se bude i nadcházející předsednictví České republiky v Radě EU.

Zdroj: Vláda České republiky, Twitter, Novinky, ČTK, TV Nova

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články