První dubnová neděle bude patřit uprchlíkům z Ukrajiny. Proběhne velká akce plná hudebních hvězd

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
protest ukrajina
Zdroj: TOMÁŠ KRIST / MAFRA / Profimedia

Na Letenské pláni proběhne v neděli 3. dubna od tří hodin odpoledne akce, která se jmenuje Společně pro Ukrajinu. Vystoupí zde řada hudebníků, herců nebo sportovců. Zúčastní se ale hlavně lidé, kteří válkou přímo trpěli.

Součástí akce bude také tržiště, kde budou moci mít stánky různé organizace, které pomáhají nejen tady, ale také na místech, která jsou válkou sužovaná. Ukrajinské rodiny v České republice potřebují pomoci. Více o akci najdete na facebooku a promluvil o ní také organizátor Robin Suchánek.

Solidaritu je potřeba vyjadřovat neustále, válka začala před více než měsícem

Organizátor Robin Suchánek o celé akci promluvil třeba pro Pražskou drbnu. „Akcí na podporu Ukrajiny už byla spousta, ale všechny byly mířené na Čechy. Chyběly mi akce, kam by mohli přijít uprchlíci z Ukrajiny ve větším počtu, protože jsou v cizí zemi, nikoho tu neznají a teď nevědí, co dál.“

„Tato akce by měla fungovat jako místo, kde se budou moci potkat a seznámit s lidmi, kteří jsou na tom úplně stejně jako oni.“

Chce tak pomoci těm, kteří neustále utíkají před Putinem a jeho režimem. Akce bude hlavně pro lidi, kteří utekli do Česka. Na akci se pak můžete těšit na spoustu hudebních nebo sportovních programů.

Suchánek doufá, že dorazí velké množství lidí

Pláň pak bude rozdělená na dvě sekce. V té první bude pódium, kde budou koncerty. Svou účast potvrdili například Tomáš Klus, Rybičky 48 nebo Poetika. Na té druhé bude tržiště pomoci, kde mohou všichni přispět různým organizacím.

„Oslovili jsme organizace, které pomáhají na Ukrajině nebo uprchlíkům z Ukrajiny tady v České republice. Tyto organizace tam budou moci mít svůj stánek. Návštěvníci si budou moci vybrat, na co konkrétně chtějí přispět a jak chtějí pomoci. Na místě bude také zajištěna nabídka práce pro ukrajinské uprchlíky.“

Suchánek doufá, že facebooková událost přiláká velké množství lidí. Prozatím je potvrzeno na 4 tisíce lidí.Pozvěte své nové ukrajinské sousedy, kamarády, rodiny a přijeďte na Letnou,“ láká organizátor Suchánek na webových stránkách serveru místníkultura.cz.

Zdroj: Facebook, Pražská drbna, Místní kultura

Autor: Raina TomanováSouvisející články