Radim Uzel má rakovinu. Vyjádřil se o svém stavu a komentoval ten prezidentův

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
radim uzel
Zdroj: Profimedia

Radim Uzel se před několika dny přiznal, že má rakovinu žaludku. Český sexuolog přesto umí svůj stav zhodnotit s humorem, i když se jedná o závažné onemocnění.

Podle jeho slov se ale nechystá zemřít. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu žaludku teprve nedávno, se zdravotními obtížemi se však potýká už od loňského roku, kdy chytil koronavirus a měl velmi těžký průběh.

V jednu chvíli se už loučil se životem

Radim Uzel se přiznal, že ačkoliv dnes žertuje, předtím se loučil se životem. Průběh nemoci měl velmi složitý: „Třetí den jsem se začal dusit, a tak bylo jasné, že to doma nezvládnu. Odvezli mě do vojenské nemocnice. To jsem už cítil, že na mě sáhla smrt, už jsem se loučil se životem.“

Covid přitom začal nenápadně, ostatně jako u většiny případů. Následně ale lékař ztratil čich i chuť. Po třech dnech skončil na infekčním oddělení Ústřední vojenské nemocnice, kde musel dostávat kyslík a léky.

Ke všemu se ukázalo, že trpěl oboustranným zápalem plic a jeho stav byl dost vážný. Nakonec se lékařům povedlo stabilizovat ho, ale tím vyhráno stále ještě neměl. Sexuolog má za sebou i sérii chemoterapií a několik operací.

Uzel neztrácí optimismus a věří, že nemoc porazí

Rozhodl se, že zákeřnou nemoc porazí. „Dokonce už přijímám i potravu. Zhruba před dvěma měsíci jsem se z toho začal pomalu dostávat. Už je to lepší. Už jezdím i na besedy. Mám takový dojem, že by se to všechno mohlo spravit,“ dodal Uzel, který se svěřil deníku Šíp.

Uzel nadále neztrácí svůj pověstný humor, kterým se zapsal do povědomí veřejnosti. „To víte, že to nebylo příjemné, ale i ve svém pokročilém věku jsem neustále optimistou a snažím se tu nemoc nějak pokořit. Ještě to tak na umření nevypadá,“ řekl Uzel.

Dodal, že pan prezident je na tom ještě mnohem hůř. Stále je to pořád velký optimista, i když mu asi nebylo zrovna nejlépe. V boji proti zákeřné nemoci se také rozhodl bojovat a nezbývá nic jiného, než mu popřát hodně zdraví.

Zdroj: deník Šíp

Autor: Raina TomanováSouvisející články