Šafránková odjela do nemocnice bez manžela. Kde byl Josef Abrhám?

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
safrankova abrham
Zdroj: Profimedia

Pouhé dva dny po svých 68. narozeninách zemřela herečka Libuše Šafránková. Představitelka Popelky z oblíbené štědrovečerní pohádky ovlivnila mnoho lidských životů. Jedním z nich byl bezesporu její životní partner, herec Josef Abrhám. Ten však u jejího osudného odjezdu do nemocnice chyběl. Dle Blesku k tomu měl pádný důvod.

Úmrtí známé a oblíbené herečky oznámil její syn Josef a veřejnosti pak CNN Prima NEWS. Šafránková byla v den svých narozenin převezena do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, kde ji čekal operační zákrok. Ve středu 9. června ráno však zemřela.

Blesk přinesl zprávu o tom, že se Šafránková před odjezdem do nemocnice strhla rozloučit se svou mladší sestrou Miroslavou, která nebydlí daleko. Její manžel Josef Abrhám, s nímž žila, s ní do nemocnice neodjel. Údajně ji měla dovézt přítelkyně.

Abrhámovým důvodem byly zřejmě vlastní zdravotní problémy. Blesk uvedl, že mají neurologický charakter a měly se zhoršit v loňském roce, kdy mu jeho blízcí pořídili invalidní vozíček. Získal dokonce vyjádření jeho přítele Jana Kačera.

„Pepík mi dělá starosti. Volám mu už několik měsíců. Vždycky se mi hned ozve. Zřejmě je to s ním opravdu moc vážné. Jestli je doma, anebo se léčí někde v nemocnici, nevím, nikdo z rodiny mi nedává žádnou zprávu,“ řekl Blesku.

Truchlí Češi i Němci

Zpráva o smrti Šafránkové se objevila nejen v českých médiích, ale i v těch německých. Pohádka Tři oříšky pro Popelku z roku 1973, kde herečka ztvárnila titulní roli a kde se objevila po boku Pavla Trávníčka, je i v Německu vánočním fenoménem. Film Václava Vorlíčka patří mezi oblíbené sváteční tituly i v Norsku nebo Spojených arabských emirátech.

Kondolence a vzpomínky zahltily i sociální sítě, k odkazu a skonu Šafránkové se vyjádřila řada osobností z kulturní i politické sféry.

Šafránková ale zdaleka nebyla „jen“ Popelkou. Věnovala se i divadlu. Říká se, že k herectví ji vedl a lásku k němu u ní vzbudil její otec, který se angažoval v ochotnickém divadle.

Do dramatických kroužků chodila Šafránková odmala. Byla dlouholetou členkou pražského Činoherního klubu. Právě zde potkala svého budoucího manžela Josefa Abrháma. Provdala se za něj v roce 1976.

Mezi její slavné filmy patří Vrchní, prchni!, Kojla, Obecná škola nebo Báječná léta pod psa. Vidět jsme ji mohli i v seriálech, například v Četnických humoreskách, pokračování Nemocnice na kraji města nebo Gymplu s (r)učením omezeným.

Zdroj: Blesk.cz

Autor: Marek SlaninaSouvisející články